Zabawa w stylu retro

28 Sie

2 września odbędzie się mała podróż do przeszłości. Na Dolnym Mieście zabawicie się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Start o 15:00!

W sobotę, 2 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań – na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi URSZULA, a jej występ zakończy się pokazem sztucznych ogni. Tego dnia usłyszycie również najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona, Orkiestrę Down Town Brass z muzyką ze znanych bajek i filmów oraz dziecięcy zespół rockowy – Czarodzieje z Kaszub.

Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Czekać na nich będą: dmuchańce, karuzela, koncerty dla dzieci, warsztaty artystyczne i origami, zajęcia z ziół i eliksirów, gry i zabawy w stylu PRL, tworzenie imiennych aniołów… lista jest naprawdę długa!

Tego dnia również Teatr Katarynka zaprosi najmłodszych na przedstawienie W miejskiej dżungli. Słowem, nawet najbardziej ciekawskie i żywe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość. Stanisław Tym zaczaruje Was swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się w hali namiotowej, będziemy mieli okazję obejrzeć film Rejs, gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Stanisław Tym.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane organizatorzy zapraszają na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii (ul. Reduta Wyskok 2). Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało smacznie zaopatrzone zaplecze gastronomiczne. O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie retro samochody ze Stowarzyszenia FSO Pomorze, które niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.

Potańcówka na Dolnym – ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych – Retro Fajf. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

W swoje progi zaprasza także Inkubator Sąsiedzkiej Energii, tam również zagości retro klimat! Wszystkie Panie małe i duże, będą miały okazję zrobić retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art, tam również startuje spacer fotograficzny – retroklimat dolnomiejskich podwórek. Warto zajrzeć do ISE!

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, organizatorzy zachęcają, aby 2 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu – właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent – pamiątkowy magnes z 3. edycji tej wyjątkowej imprezy!

Program:
DUŻA SCENA / SKRZYŻOWANIE UL. KURZEJ I UL. WRÓBLEJ
15:00-16:00 Czarodzieje z Kaszub – dziecięcy zespół rockowy
16:30-18:00 Teatr Katarynka – spektakl W miejskiej dżungli
18:00-19:00 Orkiestra Down Town Brass – muzyka ze znanych bajek i filmów
19:30-20:30 Projekt Klenczon – najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona
20:45-22:00 URSZULA
22:00 Pokaz sztucznych ogni

HALA NAMIOTOWA / UL. KURZA
15:45-18:00 Retro Fajf – Potańcówka na Dolnym z Detko Band i pokazy taneczne
18:00-19:00 Rozmowa ze Stanisławem Tymem
19:00-20:00 Projekcja filmu Rejs

ISE / UL REDUTA WYSKOK 2
15:00-17:00 oraz 17:30-20:00 Retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art
15:30 / 16:00 / 17:30 / 18:00 Start spacerów po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
17:30-19:00 Spacer retroklimat dolnomiejskich podwórek – spacer fotograficzny po wybranych podwórkach Dolnego Miasta

PONADTO
Fotobudka w stylu retro
Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
Atrakcje dla dzieci (karuzela, dmuchańce i inne)
Retro samochody
Food trucki

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.