Wybierz w głosowaniu najbardziej gdyńskiego gdynianina lub gdyniankę!

3 Gru

Przez trzy tygodnie można było zgłaszać swoich kandydatów w akcji społecznej “Galerii Klif”. Wpłynęło ponad 80 zgłoszeń kandydatów do zaszczytnego tytułu Bohaterki lub Bohatera Gdyni. Okazuje się, że Gdynia to miasto ludzi o wielkich sercach. Wśród zgłoszonych osób najwięcej zajmuje się pomocą dla osób chorych, w trudnej sytuacji życiowej, z niepełnosprawnościami. Jest też wielu takich, które bez wahania poświęcają wszystko, by ratować zwierzęta i im pomagać. Nie brakuje też popularyzatorów historii miasta.

Każdy mógł wypełnić zgłoszenie, korzystając z formularza internetowego. Oprócz imienia i nazwiska należało krótko opowiedzieć, dlaczego ta osoba zasługuje na ten tytuł i wybrać najbardziej do niej pasującą dziedzinę aktywności. Dzięki wpisanym uzasadnieniom, wiadomo, czym zajmują się osoby, które inni uznali za wzór do naśladowania. Podkreślano całkowitą bezinteresowność i poświęcanie swojego wolnego czasu na pomoc innym. Ta cecha dominuje, ale przecież wśród zgłoszonych osób są oddani swemu powołaniu nauczyciele, artyści, pisarze, ludzie kultury, lekarze. Są też sportowcy i trenerzy.

Niektórzy kandydaci byli wskazywani przez kilka osób. Inni niestety nie mogą wziąć udziału w konkursie z przyczyn regulaminowych. Wśród zgłoszeń nie zabrakło bodaj najważniejszego gdyńskiego nazwiska, czyli prezydenta Wojciecha Szczurka, który został zaproponowany przez kilkanaście osób! Akcja “Z miłości do Gdyni” jest objęta Honorowym Patronatem Pana Prezydenta, co niestety wyklucza możliwość jego osobistego udziału w tym plebiscycie.

Dziękuję wszystkim, którzy postanowili zgłosić moją kandydaturę. Jednak formuła, którą przyjęli organizatorzy oraz udział przedstawiciela władz Gdyni w jury, jasno wskazują, że nie mogę niestety kandydować. Kibicuję gdynianom, by udało się wyłonić osoby gorąco zaangażowane w pracę dla naszego miasta i jego mieszkańców. Wiem, że takich osób nie brakuje – komentuje nominacje Wojciech Szczurek.

Głosowanie czas zacząć!

Po zgłaszaniu kandydatów, czas na II etap konkursu. Głosowanie internetowe potrwa do 8 grudnia. Warto przejrzeć listę zgłoszeń i wybrać swojego kandydata. Można zagłosować nawet na kilka osób, gdyż finalistów jest aż 10, a zgodnie z zasadami z jednego IP można uzyskać do 5 głosów dziennie.

Wyboru zwycięzców, najlepiej oddających cechy Gdyni dokona Kapituła Konkursowa, ale przewidziano też nagrodę publiczności dla osoby, która zdobędzie najwięcej kliknięć.

Wpłynięcie Daru Młodzieży – fot. Marek Sałatowski

Uroczysty finał nastąpi w niedzielę, 15 grudnia w Galerii Klif Poznamy Zwycięzcę plebiscytu, który otrzyma nagrodę o wartości 5 tysięcy złotych! Pula wszystkich nagród w konkursie wynosi ponad 10 tysięcy złotych.

Głównym organizatorem akcji “Z miłości do Gdyni” jest najbardziej gdyńska galeria handlowa – Klif. W ten sposób pragnie ona nagrodzić osoby, które swą charyzmą, osobowością i pracą budują niezwykłość miasta. Patronat nad konkursem objął Wojciech Szczurek, prezydent Miasta, a współorganizatorami są Muzeum Miasta Gdyni i „Dziennik Bałtycki”.

Bądźcie z nami, głosujcie i pomóżcie spełnić marzenia!

Zobacz równiez:

news.inntu.pl/klienci/3543/pr/473204/z-milosci-do-gdyni-niezwykli-ludzie-z-okresu-poczatkow-gdyni-inspiracja-dla-wspolczesnych-bohaterow-miasta-trwa-niezwykly-konkurs.

Fot.tyt.: Skwer Kościuszki: Dar Młodzieży, ORP Błyskawica/fot. Marek Sałatowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.