Wsparcie dla kobiet w ramach aukcji charytatywnej dla CPK Gdańsk

20 Lip

Między 20 a 26 lipca toczyć się będzie internetowa licytacja unikalnych przedmiotów, z której dochód trafi do Centrum Praw Kobiet Oddział Gdańsk. Fundacja przeznaczy środki na wsparcie dla kobiet doświadczających przemocy, również takiej, która jest skutkiem pandemii koronawirusa.

W czasie licytacji, która potrwa od 20 do 26 lipca do godz. 21, licytowane będą niezwykłe przedmioty i usługi przekazane przez trójmiejskich artystów i przedsiębiorców. Przepiękne rękodzieło, przedmioty sztuki użytkowej, unikalne drobiazgi, atrakcyjne usługi w Trójmieście – to wszystko licytować można na platformie Allegro Charytatywni pod hasłem “Wielka Aukcja Charytatywna na rzecz Centrum Praw Kobiet”. Warto śledzić także profil wydarzenia na Fb.

Ręcznie robiony naszyjnik od Ewy Dudy/fot. Ewa Duda

Wiele kobiet na skutek pandemii zaczęło doświadczać przemocy lub przemoc ta się nasiliła, są wśród nich także kobiety, które prowadzą własne działalności gospodarcze. Olivia Business Centre, Amazon Development Center Poland i Centrum Praw Kobiet oddział w Gdańsku łączą siły, aby pomóc kobietom w potrzebie, jako organizatorzy aukcji. Dochód z niej posłuży na organizację wsparcia prawnego, psychologicznego i socjalnego wielu z nich – realizatorem pomocy będzie gdański oddział CPK.

Anna Gralla oferuje wielki wybór zakładek do książek/Anna Gralla

Czerpiąc z 760 letniej tradycji gdańskiego jarmarku, postanowiliśmy stworzyć most łączący kupieckie zwyczaje, nowoczesny mikrobiznes oraz pomoc tym kobietom, które najmocniej odczuwają skutki trwającej pandemii – tłumaczy Marta Moksa, menedżer O4 Coworking w Olivia Business Centre, dyrektor komunikacji wewnętrznej OBC: – Wierzymy, że nasze zaangażowanie w tym trudnym okresie może stać się bardzo istotnym bodźcem dla kobiet dotkniętych efektami zamrożenia gospodarki przez długie tygodnie. Chcemy wesprzeć je w ponownym uruchomieniu ich aktywności zawodowej i rozwoju potencjału. W kobiecej przedsiębiorczości widzimy potencjał już od dawna. Jako twórcy pierwszego w Polsce coworkingu dedykowanego kobietom (O4 Flow), jeszcze lepiej rozumiemy, jak pandemia na nie wpłynęła.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to najstarsza organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcia kobietom, której misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. W 1999 r. fundacja utworzyła oddział w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.