Wpadnij do nas… online! Nowy projekt Gdyni Rodzinnej

17 Kwi

Jak wypełnić dziecku czas podczas pandemii? Jak ciekawie i rozwijająco spędzić okres domowej izolacji? Z pomocą przychodzi nowy projekt Gdyni Rodzinnej, którego celem jest zachęcanie do odwiedzenia gdyńskich instytucji kulturalnych i nie tylko, które oferują ciekawe zajęcia, pokazy i publikacje online.

Wiele instytucji wprowadziło ciekawe aktywności, które pomagają rodzicom wypełnić dzieciom czas spędzony w domu. Niektóre zachęcają do aktywności plastycznych, niektóre zachęcają do poszukiwania wiedzy, albo przekazują wiedzę w sposób nietypowy. Można czerpać z pomysłów i w dowolnym momencie wykorzystać je we własnych domach. To także często inspiracja do własnych poszukiwań i tworzenia domowych kreatywnych pomysłów. Teraz te wszystkie twórcze propozycje będziecie mogli znaleźć w jednym miejscu.

Wpadnij do nas… online! – nowy projekt Gdyni Rodzinnej // mat.prasowe Gdyni Rodzinnej

W związku z tym, że Gdynia Rodzinna ma sporą grupę odbiorców zdecydowaliśmy się za pośrednictwem naszego fanpage’a i strony www.gdyniarodzinna.pl zaprosić na strony naszych partnerów – rodzinom łatwiej będzie znaleźć konkretne propozycje dedykowane dzieciom, młodzieży i całym rodzinom. Pokażemy krótkie filmiki kręcone „z ręki” pokazujące instytucje z zupełnie innej strony i zaprosimy na podstrony danej instytucji z konkretnymi działaniami. Najpierw odwiedzimy Muzeum Emigracji, które ma sporo ciekawych propozycji. Wystarczy wpaść do nich online – mówi Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej.

Wszystkie instytucje, które oferują projekty i działania online dla dzieci, młodzieży i rodzin mogą zgłaszać się na adres rodzina@gdynia.pl przesyłając krótką informację o instytucji, o tym jakie działania oferują wraz z linkiem oraz krótkim filmikiem (do 3 min) kręconym z telefonu komórkowego, pokazującym coś niezwykłego związanego z działalnością danej instytucji lub podjętym działaniem. Wszystkie filmiki opublikowane zostaną na profilu facebookowym Gdynia Rodzinna i na stronie gdyniarodzinna.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.