Wiosłowanie dla WOŚP

2 Sty

W sobotę 11 stycznia Gdańsk po raz kolejny spróbuje pobić rekord Polski w… wiosłowaniu. Z okazji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Parku Handlowym Matarnia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportowej akcji, a tym samym wesprzeć inicjatywę i pomóc organizacji zebrać środki na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji.

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy co roku towarzyszą dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest wiosłowanie na rekord. W czasie rzeczywistym rywalizuje ze sobą kilka miast. W tym roku będzie ich aż osiem.

Do walki o podium staną mieszkańcy Gdańska, Bydgoszczy, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Torunia – zwycięzcy z ubiegłego roku. Uczestnicy akcji w tym mieście przewiosłowali łącznie 155,5 km. Na drugim miejscu znalazł się Szczecin, na trzecim Bydgoszcz, a tuż za nimi Gdańsk.


Ale nie o wynik tutaj chodzi. Najważniejszy jest cel – zaznacza Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Wszystkie środki pieniężne zebrane podczas wydarzenia przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pomogą podwyższyć standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej – tłumaczy.

Jak co roku ergometr wioślarski stanie w PH Matarnia. Zadaniem uczestników będzie pokonanie dystansu 500 metrów w jak najkrótszym czasie. W zabawie, która odbędzie się 11 stycznia w godzinach 9.00 – 19.00, może wziąć udział każdy – zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wystarczy krótka rozgrzewka i chęci.

W ubiegłym roku udziałem w rywalizacji zainteresowało się 263 gdańszczan. Kto wie, może tym razem wynik będzie jeszcze lepszy. Wszystko w rękach uczestników.

 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.