Wiosłowanie dla WOŚP w PH Matarnia

10 Sty

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy niesie pomoc potrzebującym, włączając w to różnego rodzaju wydarzenia, które dodatkowo wspierają akcję. 15 stycznia Park Handlowy Matarnia po raz drugi weźmie udział w biciu rekordu Polski na ergometrach wioślarskich. W tym roku do walki obok Gdańska stanie Poznań, Toruń oraz Warszawa.

Podczas 25. finału WOŚP, goście Parku Handlowego Matarnia będą mogli wziąć udział w biciu rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. A wiosłować może każdy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma pamiątkowy certyfikat. Dodatkową atrakcją będzie sztafeta VIP-ów.

Rok temu niewiele brakowało, aby wygrać z Warszawą, a tym samym pobić rekord. Gdańsk zajął drugie miejsce, dzięki wspaniałym 302 osobom, które w ciągu 12 godzin przepłynęły dystans 151 km. Jest więc duża szansa na ustanowienie nowego rekordu miasta i wygrania z konkurentami – mówi Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia.

Wszystkie atrakcje znajdą się w niedzielę, w strefie restauracyjnej centrum, w godzinach 9.00-19.00. Oprócz wiosłowania na rekord oraz sztafety VIP-ów (godz. 14.00) odbędzie się również zbiórka do puszek na rzecz WOŚP.

Organizatorami wydarzenia są Maciej Młodzik, Izabela Dylewska i Kacper Czarnota. Partnerem akcji jest Urząd Miasta Gdańsk, MOSiR Gdańsk, MDK Ochota w Warszawie, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, UKS 55 Szpaki, AZS UMK w Toruniu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.