Wigilia Braci Mniejszych w gdańskim Promyku

18 Gru

Stary zwyczaj każe w Wigilię dzielić się ze zwierzętami opłatkiem i wierzyć, że przemówią do nas ludzkim głosem. Schronisko Promyk, nawiązując do tej tradycji, zaprasza gdańszczan do złożenia podopiecznym placówki przedświątecznej wizyty. Psia i kocia Gwiazdka odbędzie się na terenie schroniska, przy ulicy Przyrodników 14 w dniu 21 grudnia 2019. Impreza rozpocznie się od 11.00 i potrwa do 15.00.

Pracownicy wraz z wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji. Będzie ubranie choinki własnoręcznie wykonanymi na miejscu ozdobami, w tym najdłuższym papierowym łańcuchem, jaki uda się zrobić, a także będzie można wziąć udział w zwierzęcych quizach, konkursach i zagadkach. Najmłodsi goście będą mieli okazję zapoznać się z wybranymi podopiecznymi schroniska, pogłaskać, a nawet przytulić zwierzę oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie “rozmawiać” z psem czy kotem. Może pojawi się też Mikołaj? Ale to wszystko zależy od tego, czy będziecie grzeczni.

Gwiazdkowa impreza to też okazja do ponownego spotkania się dawnych podopiecznych schroniska i ich nowych adopcyjnych rodzin. Od lat ta formuła dnia otwartego cieszy się dużą popularnością i coraz więcej psów rok w rok odwiedza miejsce, w którym zaczęło się ich nowe szczęśliwe życie.

Wigilia Braci Mniejszych – jak zwykł je nazywać św. Franciszek z Asyżu – to również dzień, w którym goście mają szansę szczególnie pomóc tym zwierzętom, które przebywają w Promyku od lat. – Nie zapominajmy o tych zwierzakach, które spędzą kolejne być może święta w schronisku – apelują inicjatorzy akcji – znajdźmy dla nich choć chwilę w naszej pamięci i przynieśmy drobiazg od serca: dobrą karmę, legowisko, piszczącą zabawkę, czy wędkę dla kota.

Obecnie w schronisku przebywa ok. 120 psiaków i 70 kotów, które wciąż czekają na nowe domy.

Fot.tyt.: Schronisko Promyk.

Źródło: Informacja prasowa.

Od redakcji: Kochani. Pamiętajcie. Zwierzątko nie może być prezentem świątecznym. Zakup czy adopcja kudłatego (i nie tylko) przyjaciela, powinna zostać starannie przemyślana. Za dużo jest porzuconych, a i nie tylko, takich świątecznych „niespodzianek”. Żywe stworzenie to nie zabawka. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.