„Weź zagłosuj” i podróżuj po Europie!

14 Maj

Chcesz się wybrać ze znajomymi na wycieczkę do Brukseli? Marzysz o dwumiesięcznej podróży po Europie? Teraz to wszystko jest w zasięgu ręki. Wystarczy wziąć udział w konkursie „Weź zagłosuj” – przygotować akcję zachęcającą do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ją zrealizować. Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone. Konkurs jest skierowany do osób w wieku od 14 do 21 lat, które mieszkają lub uczą się w miastach i gminach należących do Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje konkurs dla młodzieży pod hasłem „Weź zagłosuj”. Ma on na celu zwiększenie frekwencji w wyborach i wzmocnienie świadomości na temat członkostwa w Unii Europejskiej. Jego idea to zainteresowanie młodych osób oraz ich rodzin i otoczenia udziałem w wyborach, wzmocnienie poczucia i zrozumienia wartości europejskich, a także pokazanie korzyści wynikających z funkcjonowania w europejskiej wspólnocie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować akcję, która zachęci jak największą liczbę osób do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Można zrealizować kampanię w mediach społecznościowych lub akcję „w realu”. Inicjatywy należy przeprowadzać indywidualnie lub grupach liczących od 2 do 5 osób. Kampanie promujące trzeba zrealizować do 26 maja.

Konkurs jest skierowany do młodzieży, która mieszka lub uczy się w jednym z miast lub gminie na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Uczestnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach. Inicjatywy wykonywane indywidualnie mogą zgłaszać osoby w wieku od 18 do 21 lat. Natomiast w zespołach – osoby w wieku od 14 do 21 lat.

Autorzy poszczególnych akcji promocyjnych mogą przesłać zgłoszenia do konkursu dopiero po zrealizowaniu swoich inicjatyw. Aplikować należy maksymalnie do północy 28 maja. Zgłoszenia trzeba przesyłać na adres: mizdebska@oditk.pl. Powinny one zawierać: wypełnioną kartę zgłoszenia dla uczestnika pełnoletniego lub niepełnoletniego wraz z wymaganymi oświadczeniami i formularz z opisem inicjatywy. Do maila należy też dołączyć dokumentację zrealizowanej akcji. W przypadku inicjatywy „w realu” – maksymalnie pięciominutowy film lub fotorelację wraz z krótkim opisem przedsięwzięcia. Natomiast w przypadku akcji w mediach społecznościowych powinny to być wszystkie użyte w kampanii filmy, memy, grafiki itp. wraz z krótkim opisem projektu.

Zwycięzców konkursu wyłoni jury. Najciekawsze i najbardziej kreatywne inicjatywy zostana nagrodzone. W kategorii inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną przyznane zostaną trzy równorzędne nagrody w postaci dwóch dwumiesięcznych biletów interrail dla laureata oraz osoby towarzyszącej, a także stypendium na podróż w wysokości 5000 złotych na osobę. Z kolei w kategorii inicjatywa wykonana przez zespół przygotowano sześć równorzędnych nagród w postaci dwudniowego wyjazdu całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego.

Przyznana zostanie także nagroda dodatkowa – wyjazd do Warszawy na zwiedzanie Parlamentu RP.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są również na stronie wezzaglosuj.pl oraz na facebookowym profilu akcji.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Fundacja Edukacyjna ODiTK.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.