Weź pomaganie na klatę

9 Sty

12 stycznia Gdańsk już po raz dziesiąty będzie próbować pobić rekord Polski w… wiosłowaniu. Z okazji 27. finału WOŚP, w Parku Handlowym Matarnia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sportowej akcji, a tym samym wesprzeć inicjatywę i pomóc chorym dzieciom.

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy co roku towarzyszą dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest wiosłowanie na rekord. W czasie rzeczywistym rywalizuje ze sobą kilka miast – w tym roku Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Szczecin i Warszawa. Zabawa trwa od 9.00 do 19.00, a udział w niej może wziąć każdy, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zadanie polega na przepłynięciu na ergometrze wioślarskim dystansu 500 metrów w jak najkrótszym czasie.

W tym roku urządzenia – ergometr biorący udział w próbie bicia rekordu oraz pozostałe, pozwalające na rozgrzewkę – znajdą się w pawilonie w okolicy sklepów obuwniczych Deichmann i CCC.

Gdańsk jest w formie – śmieje się Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – W zeszłym roku udało nam się przepłynąć ponad 143 kilometry! Co za tym idzie, uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji. To bardzo dobry wynik.

W ubiegłorocznych zmaganiach, gdańszczan pokonali – kolejno – mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy. Łącznie, we wszystkich sześciu miastach uczestniczących w rywalizacji udało się przepłynąć dystans 740 kilometrów.

Tym razem też będziemy walczyć o podium – dodaje Katarzyna Kaczmarek. – Ale nie ono jest najważniejsze. Tego dnia w Parku Handlowym Matarnia odbędzie się również zbiórka pieniędzy dla WOŚP. Ponieważ finał orkiestry finału przypada w niedzielę niehandlową i centrum będzie otwarte jedynie częściowo, chcąc zachęcić do wspierania jak największą liczbę osób, kwestowanie zaczynamy dzień wcześniej.

Zebrane pieniądze WOŚP przeznaczy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, który umożliwi udzielenie pomocy tym najbardziej potrzebującym maluchom.

W wydarzeniu udział wezmą m.in. Adam Korol, wioślarz i czterokrotny mistrz świata oraz Piotr Cieśla, piłkarz ręczny i brązowy medalista olimpijski. Nie zabraknie również lokalnych drużyn: Białych Lwów i Wybrzeża Gdańsk. Odbędzie się też Sztafeta VIP. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w próbie bicia rekordu, otrzyma imienny certyfikat.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.