„Wesołe Kumoszki z Windsoru” na dobry początek nowego roku! (KONKURS)

27 Sty

Jak najlepiej rozpocząć nowy rok? Oczywiście z Wesołymi Kumoszkami z Windsoru!
Spektakle zagoszczą na deskach GTS 29, 30 i 31 stycznia o godz.18:00. Mamy dla Was zaproszenia!

O SPEKTAKLU
Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. Jest to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

Widzowie będą mogli przenieść się do czasów Szekspira i do dawnego gdańskiego teatru – Szkoły Fechtunku. Doświadczą charakterystycznych dla sceny elżbietańskiej bliskich relacji pomiędzy sceną a widownią. Podobnie jak w innych teatrach elżbietańskich, również i w Teatrze Szekspirowskim miejsca na dziedzińcu pod sceną są stojące – i jednocześnie najtańsze, a miejsca siedzące zlokalizowane są na trzech kondygnacjach drewnianych galerii, otaczających scenę z trzech stron.

Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

„Otrzymujemy spektakl przewrotny, inteligentny, zrealizowany z lekkością, skrzący się dowcipem. Tego spektaklu nie można przeoczyć” – Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita.

Siadam do pisania o „Wesołych kumoszkach z Windsoru” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i – zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Bardzo rzadka przypadłość u recenzenta, ale też „Kumoszki”, współprodukcja Teatru Wybrzeże oraz Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, są z wielu powodów wydarzeniem wyjątkowym” – Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki.

„To szaleństwo gagów i zabawnych sytuacji. Mamy przebieranki, gonitwy, intrygi. Aktorzy z Wybrzeża lubią bawić się własnymi rolami, czasami zwracając się wprost do widzów. Udana teatralna jazda bez trzymanki” – Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia.

William Shakespeare –  WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Paweł Aigner
Dekoracje: Magdalena Gajewska
Kostiumy: Zofia De Ines
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Muzyka: Piotr Klimek
Asystent reżysera: Cezary Rybiński
Inspicjent: Jerzy Kosiła, Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują: Dorota Androsz (Abraham Mizerek, krewniak Spłycia), Anna Kaszuba (Anna Page, córka Page’ów), Anna Kociarz (Pani Małgorzata Page), Monika Chomicka-Szymaniak / Katarzyna Figura (Pani Chybcik, ochmistrzyni w domu Caiusa), Piotr Witkowski (Doktor Caius, francuski medyk), Jerzy Gorzko (Nym, towarzysz Falstaffa), Grzegorz Gzyl (Sir John Falstaff), Cezary Rybiński (Sir Hugo Evans, walijski pleban), Marek Tynda (Franciszek Ford, mieszczanin z Windsoru), Mirosław Krawczyk (Pistol, towarzysz Falstaffa), Jarosław Tyrański (Oberżysta, właściciel gospody „Pod Podwiązką”), Piotr Łukawski (Jerzy Page, mieszczanin z Windsoru), Zbigniew Olszewski (Spłyć, prowincjonalny sędzia), Maciej Szemiel (Bardolf, towarzysz Falstaffa) oraz gościnnie Marta Herman (Pani Alicja Ford), Tomasz Piotrowski (Fenton, młody szlachcic), Mateusz Burdach (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda), Daniel Kulczyński (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda), Marcin Miodek (Jan, sługa Forda i Robert, sługa Forda, Piotr Tuman).

 

Wesołe Kumoszki z Windsoru - PREMIERA
Wesołe Kumoszki z Windsoru – PREMIERA – fot. Dawid Linkowski

 

Początek: 29, 30 i 31 stycznia o godz.18:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Bilety:
Miejsca siedzące:
Galeria I, II : 50/40 zł
Galerie I, II, miejsca z ograniczoną widocznością : 40/30 zł
Galeria III, miejsca nienumerowane: 20 zł
Miejsca stojące/nienumerowane:
Poziom 0 : 20 zł

Spektakl grany jest na scenie elżbietańskiej ( z trzech stron otoczona widownią).
Bilety do nabycia w kasie Teatru oraz na stronie.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na sobotni lub niedzielny spektakl (obok tematu wiadomości wpiszcie sobota lub niedziela). Obowiązują miejsca stojące.

                        Wymień choć dwa Teatry, które gościły na deskach GTS

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (29 stycznia) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KUMOSZKI (oraz sobota lub niedziela). Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzone zostaną osoby, które jako pierwsze prześlą poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 29 stycznia do godziny 12.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagroda nie podlega wymianie na gotówkę.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fot.tyt.: Dawid Linkowski

Sponsorem nagród jest GTS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.