„Wesoła wdówka” na wielkim ekranie (KONKURS)

12 Wrz

Operetkę zatytułowaną „Wesoła wdówka” widzowie kin sieci Multikino zobaczą na wielkim ekranie 14 września o godzinie 19:00 w 9 wybranych lokalizacjach. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman, a w roli tytułowej zobaczymy amerykańską diwę Renée Fleming. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na seans w Gdańsku! 

Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby. Chyba, że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, która po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionów. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość.

„Wesoła wdówka” to obok „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna, jedyna operetka, po którą sięgają najpoważniejsze sceny operowe. W postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renée Fleming. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka – Susan Stroman.

Premiera inscenizacji w The Metropolitan Opera odbyła się 31 grudnia 2014 roku, a 14 września 2015 roku widzowie zobaczą ją po raz pierwszy na wielkim ekranie w Multikinie. Operetkę „Wesoła wdówka” pokazana zostanie w następujących 9 kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze.

Obsada:

Renée Fleming jako Hanna Glawari, bogata pontevedryjska wdowa
Nathan Gunn jako hrabia Daniło Daniłowicz, sekretarz ambasady
Jeff Mattsey jako wicehrabia Cascada
Sir Thomas Allen jako baron Mirko Zeta
Kelli O’Hara jako Walentyna, jego żona
Alek Shrader jako Kamil de Rosillon, młody Francuz
Alexander Lewis jako Raoul de St. Brioche
Daniel Mobbs jako Kromow
Gary Simpson jako Pristicz
Mark Schowalter jako Bogdanowicz
Carson Elrod jako Niegus
Chór, balet i orkiestra The Metropolitan Opera

Realizatorzy:

Sir Andrew Davis dyrygent
Susan Stroman reżyseria i choreografia
Julian Crouch scenografia
William Ivey Long kostiumy
Paule Constable światło
Mark Grey dźwięk

Bilety do nabycia w kasach kin oraz online w następujących cenach: 40 zł – bilet normalny, 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów), 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób), 35 zł – ulgowy (z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego).

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9.00-17.00): 

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na retransmisję operetki „Wesoła wdówka”!

W którym roku aktorka wcielająca się w tytułową rolę w operetce „Wesoła wdówka” wystąpiła w Polsce?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (14 września) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – WESOŁA WDÓWKA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 14 września, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.