Weekendowe warsztaty tworzenia światęcznych upominków

7 Gru

Instytut Kultury Miejskiej proponuje rozwiązanie przedświątecznego problemu dotyczącego wyboru podarunków dla bliskich. 13 i 14 grudnia w sieni IKM odbędą się weekendowe warsztaty z robienia prezentów. W sobotę można będzie uszyć zimowe bambosze, a w niedzielę stworzyć ekologiczne mydełka świąteczne. Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Warsztaty poprowadzą Julia Cyrzan i Asia Okoniewska, które zaproponują dwa pomysły obdarowania bliskich i dalszych znajomych prezentem, który w pełni wyniknie z własnej twórczości oraz rzemieślniczego zapału uczestników i uczestniczek warsztatów. – Postaramy się, żebyście z warsztatów wyszli z naręczem prezentów! – zapowiadają prowadzące.

W sobotę Julia i Asia zapraszają na warsztaty szycia zimowych kapci (bamboszy, pantofli, papuci). Podczas spotkania nauczą podstaw szycia na maszynie i bez niej oraz pokażą jak sfilcowane swetry, koce i szaliki można przerobić na wspaniałe, grudniowe kapcie. Warto przynieść własne, sfilcowane elementy odzieży, ale można będzie też skorzystać z przygotowanych materiałów. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

W niedzielne popołudnie uczestnicy warsztatów stworzą ekologiczne, świąteczne mydełka w samodzielnie zaprojektowanych opakowaniach. Prowadzące pokażą techniki sporządzania mydła, oraz opowiedzą o właściwościach wybranych ziół i aromatów. Wszystkie materiały zostaną zapewnione. Zajęcia przeznaczone dla osób powyżej 10. roku życia. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

warsztaty_grudzien2

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.