Webinar „Jak motywować dzieci do nauki?”

16 Mar

Jak motywować dzieci i młodzież do nauki i rozwijać ich supermoce? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza rodziców i wychowawców na cykl webinarów pt. „Domowy popularyzator nauki”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 marca o godzinie 18:00. Transmisja na facebookowym profilu Experymentu.

W dobie pandemii i zdalnej nauki pytania o to, jak wspierać dzieci i młodzież w codziennej edukacji, ale też jak mądrze i ciekawie spędzać razem czas w domu, wydają się być szczególnie aktualne. W odpowiedzi na wyzwania, jakie przyniosło upowszechnienie edukacji online, Experyment przygotował siedem webinarów skierowanych do rodziców oraz nauczycieli dzieci, które uczą się w klasach IV-VIII.

Do poprowadzenia pierwszej części webinarów poświęconej rozwojowi dzieci i młodzieży zaprosiliśmy doświadczonych pedagogów i nauczycieli. Nasi goście podpowiedzą, jak w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu psychologii i pedagogiki określać zainteresowania dzieci, rozwijać ich potencjał i rozumieć indywidualne potrzeby – mówi Hanna Szlosek-Milewska z Centrum Nauki Experyment.

Spotkania ze specjalistami zostaną uzupełnione o webinary, podczas których edukatorzy Experymentu pokażą rodzicom, jak zachęcić dzieci do eksperymentowania, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Wykonywanie w warunkach domowych prostych doświadczeń z fizyki, chemii i biologii to nie tylko sposób na przyswojenie wiedzy, ale też okazja do rodzinnej integracji i zabawy.

Transmisja pierwszego webinaru „Jak motywować dzieci do nauki?” odbędzie się w czwartek, 25 marca o godzinie 18:00 na Facebooku Experymentu. Spotkanie poprowadzi Renata Wolińska, pedagog i doradca metodyczny z wieloletnim stażem.

W trakcie webinaru rodzice i nauczyciele będą mogli dowiedzieć się, co motywuje, a co zniechęca dzieci i młodzież do nauki i jak pracować nad motywacją. Porozmawiamy również o tym, jak nasze – dorosłych – zachowania wpływają pozytywnie i negatywnie na chęć nastolatków do uczenia się – dodaje Hanna Szlosek-Milewska.

W trakcie spotkania uczestnicy będę mieli możliwość zadawania pytań prowadzącej.

Terminy kolejnych webinarów:
22 kwietnia: Odkrywamy supermoce naszych dzieci,
20 maja: Jak wspierać dzieci w procesie edukacji?

Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć na stronie internetowej experyment.gdynia.pl.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronami projektu są serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.