Wczasy po polsku, czeski podryw i theatrum mundi – drugi dzień festiwalu FETA (FOTO)

12 Lip

W piątkowy wieczór, podczas drugiego dnia festiwalu FETA, uczestnicy mogli delektować się smakiem piwa nawarzonego przez nich samych wspólnie z aktorami z Gliwic, poznać esencję czeskiego humoru i przekonać się, że życie jest teatrem. Zobaczcie, jak było!

Około godziny 19.00 na terenie parku przy Centrum Hewelianum, Teatr Scena C, przeniósł wyobraźnie widzów na działkę. Dwójka aktorów, niczym bohaterowie popularnego filmu animowanego „Sąsiedzi”, postanowili wybrać się na biwak. Były kolorowe leżaki, przyczepa kempingowa, radio, grill i przekąski. Zabrakło jedynie chmielowego trunku. Aktorzy raczyli publikę klasycznymi hitami, które przypominały lata 70. Przy dźwiękach przebojów takich jak „Stay Alive”, „Kiedy byłem małym chłopcem” i „Gdybym był bogaczem”, wspólnie z publicznością, stworzyli wielką, skomplikowaną machinę produkującą piwo. Na naszych oczach z pomp i rur wylewał się trunek ciemnego zabarwienia, który butelkowano, kapslowano, a nawet próbowano sprzedać! Zważywszy jednak na cenę – 25 zł za butelkę – chętnych nie było zbyt wielu.

belka-galeria2

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyła się także instalacja z drzew oplecionych białym płótnem i ozdobionych czerwonymi butami lub ramkami do obrazów, która zostanie użyta w spektaklu pod tytułem „Passage” teatru PIA z Portugalii. Tworzenie dzieła rozpoczęło się już w czwartek, 10 lipca.

O tym, jak podrywać w iście czeski sposób, przekonali się widzowie, którzy około 20.00 zdecydowali się obejrzeć spektakl na Majdanie. Spektakl „Plovarna” to lekka historia oparta na noweli autorstwa Vladislava Vančura. Zabawna opowieść przepełniona ruchem wykorzystująca cyrkowe środki ekspresji – żonglerkę, chodzenie po linie i akrobacje w parach – przyciągnęła uwagę trójmiejskiej publiczności. Zarówno starszych, jak i młodszych.

Lekcję motywu „życie jest teatrem” widzowie odebrali od Prospero z ukraińskiego teatru Voskressinia. Główny bohater spektaklu, który posiadał cechy boskie i ziemskie, opowiedział publiczności historię, w której cały świat stał się teatrem, a wszyscy ludzie aktorami. Dynamiczna muzyka, kolorowe, jaskrawe kostiumy, maski, fireshow i postacie poruszające się na wysokich szczudłach, wywarły na publiczności festiwalu FETA duże wrażenie.

>>ZOBACZ TAKŻE: Baletnica z brodą oczarowała gdańszczan – pierwszy dzień festiwalu FETA (FOTO)<< 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.