Wakacyjny Spacerownik Teatralny w Gdańsku

28 Cze

3 lipca w południe wystartuje wakacyjna edycja Spacerowników Teatralnych, które odbędą się jednocześnie w trzech miastach – Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Tego samego dnia będzie miała także miejsce premiera nowej strony internetowej poświęconej akcji i aplikacji mobilnej. Po Gdańsku, szlakiem istniejących i nieistniejących teatrów, oprowadzi Mieczysław Abramowicz. Start pod Teatrem Wybrzeże, wstęp wolny. 

Projekt „Spacerowników Teatralnych” wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdyś bardzo ważne, a dziś zapomniane. Dzięki spacerownikowym opowieściom i wspomnieniom chcemy przypomnieć o tych miejscach, skierować na nie uwagę i przywrócić pamięć o nich.

3 lipca Instytut Kultury Miejskiej razem z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na drugi już Spacerownik Teatralny w tym roku. Na szlaku wędrówki po teatralnym Gdańsku znajdują się miejsca oczywiste, jak Gdański Teatr Szekspirowski, ale też kamienice przy ul. Szerokiej 77 czy ul. Długiej 72, o których związkach z teatrem opowie Mieczysław Abramowicz.

W trakcie około 1,5 godzinnego spaceru przewodnik opowie uczestnikom i uczestniczkom historie związane z powstaniem Teatru Wybrzeże, pokaże, gdzie działał w Gdańsku, w latach 30 XX wieku Teatr Żydowski, gdzie mieszkał w latach 60-tych Zbigniew Cybulski oraz opowie o tzw. Szkole Fechtunku, na której miejscu stoi dziś Gdański Teatr Szekspirowski.

Spacer rozpocznie się o godz. 12.00. Wstęp wolny (nie obowiązuje rejestracja). Podczas spotkania będzie miała miejsce premiera nowej strony internetowej www.spacerownikteatralny.pl i aplikacji mobilnej. Nowa strona przede wszystkim pozwoli na kreowanie własnych autorskich tras spacerowych, pokazując czas i odległość przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami spaceru. Aplikację „Spacerownik Teatralny” będzie można od przyszłego tygodnia pobierać za darmo w sklepach Google Play, App Store oraz Windows Store.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.