Waglewski Fisz Emade w Parlamencie

14 Gru

Waglewski Fisz Emade, czyli rodzinna alternatywa już 20 grudnia zabrzmi w Klubie Muzycznym Parlament w Gdańsku. Na koncercie usłyszymy materiał z najbardziej osobistej w dorobku trio płyty „Matka, Syn, Bóg”, nie zabraknie również utworów z innych etapów bogatej działalności artystycznej Waglewskich. Start: 19:00. 

Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade, w związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory – tak o nowej płycie Waglewski Fisz Emade mówi Wojciech Waglewski.

„Matka, Syn, Bóg” to płyta wydana 5 lat po sukcesie platynowej „Męskiej muzyki”. Promujący album singiel „Ojciec” już w kilka dni po premierze znalazł się na szczycie listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Za produkcję krążka odpowiada Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Warstwa liryczna to Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Swój wkład w sukces albumu mieli także się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

Sukces albumu gwarantowała przede wszystkim ponadpokoleniowa nić porozumienia między ojcem, Wojciechem Waglewskim, i synami Emade oraz Fiszem. Każdy z muzyków ma na swoim koncie liczne sukcesy indywidualne, kiedy jednak ponownie połączyli
siły, efektem jest materiał dojrzały, dopracowany w każdym calu.

Koncert startuje o 19:00. Bilety (45-55 zł) do nabycia w kasie klubu (ul. Św. Ducha 2, Gdańsk), za pośrednictwem strony internetowej oraz w punkcie Lotto (CH Manhattan).

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.