W Gdańsku rusza Clipster – pierwsza taka przestrzeń do życia, tworzenia i rozwoju pomysłów i startupów*

29 Wrz

Dom, kreatywna przestrzeń coworkingowa, miejsce do pracy nad projektem, miejsce na rozwój i preakceleracja dla osób myślących o realizacji ciekawego pomysłu (studentów, startupowców, osób z doświadczeniem biznesowym). Tak w kilku słowach można opisać Clipster, jedyne w Polsce miejsce dla młodych projektów zapewniające aktywnej i pełnej pasji społeczności synergię elementów coworkingu (wspólnej pracy) z colivingiem (wspólnym mieszkaniem) oraz możliwością akceleracji (szybszego rozwoju biznesu).

Nowy punkt na startupowej mapie mieści się w Gdańsku, na terenie Garnizonu Kultury. Przedsięwzięcie zostało powołane do życia przez twórców programów akceleracyjnych: Alfabeat oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER prowadzący Starter Rocket.

Kampus startupowych możliwości
Clipster to unikalne na skalę krajową miejsce, gdzie pracujący nad swoim pomysłem dostaną nie tylko wsparcie tutorów, ale i dach nad głową. W przeznaczonej na te cele przestrzeni, zlokalizowanej w samym centrum gdańskiego Wrzeszcza, na terenie realizowanej przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA inwestycji Garnizon, znalazło się m.in. 16 mikroapartamentów oraz strefa coworkingu, która pozwoli społeczności zgromadzonej wokół obiektu na wspólną, kreatywną pracę i spotkania z tutorem. W ramach trwającego trzy miesiące okresu preakceleracji każdy z projektów otrzyma pomoc jednego z ekspertów, który otoczy swoją opieką i wspomoże doświadczeniem rodzące się pomysły na biznes. W zależności od ich rozwoju rezydencja w Clipsterze może trwać 3, 6 lub 9 miesięcy. Niedawno rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji – nabór pomysłów poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.clipster.pl. Po niej nastąpi etap rozmów z aplikującymi.

Szukamy osób – zarówno z Polski, jak i z całego świata – które pragną oddać się pracy nad rozwojem projektu i skorzystać zarówno z wiedzy i opieki doświadczonego tutora, jak i z możliwości kooperacji z innymi zespołami, czerpania inspiracji, dzielenia pasji i wykorzystania zapału twórczego kolegów. Clipster jest otwarty na błyskotliwe pomysły z każdej branży. Zapraszamy też osoby bez konkretnego pomysłu, ale z pasją i energią – zarówno studentów, jak i przedsiębiorców. Obie strony mogą skorzystać ze swojego doświadczenia, a nawet stworzyć coś wspólnie! Jak najbardziej przewidujemy możliwość łączenia się startupowców w zespoły i pracę nad jednym projektem – mówi Jan Wyrwiński, Co-Founder Alfabeat.

Clipster
Melodia przyszłości
Absolwenci Clipstera, czyli najciekawsze projekty, które przejdą przez etap weryfikacji trzymiesięcznej pracy, otrzymają szansę na udział w jednym z programów akceleracyjnych i możliwość dalszej rezydencji (na kolejne 3 lub 6 miesięcy) w kreatywnej przestrzeni Garnizonu. Niemal równolegle ze startem Clipstera rusza nabór pomysłów do Alfabeat – programu współtworzonego przez kilku najbardziej doświadczonych pomorskich przedsiębiorców – oraz do drugiej edycji Starter Rocket prowadzonej przez Inkubator STARTER. Oba rozpoczną się z początkiem stycznia 2016 roku.

Clipster zrodził się z pasji, ale i dostrzeżonej przez nas potrzeby wskazywanej przez startupowców. Wiele osób zarówno z kraju, jak i z zagranicy, rozważających udział w poprzedniej edycji Starter Rocket pytało nas o możliwość zakwaterowania na czas akceleracji. Teraz skorzystanie z niej, i nie tylko, jest możliwe. Wspólnie z Alfabeat sprawiamy, że melodia przyszłości gra już teraz, w Clipsterze – hubie dla innowacyjnych pomysłów! To program mentorski połączony z colivingiem i społeczność, która razem żyje, rozwija się, pracuje. To możliwość przeniknięcia do dynamicznie rozwijającego się ekosystemu startupowego i zastrzyk nowych kompetencji, które pozwolą w szybki sposób przeskoczyć najlepiej rokującym projektom na wyższy poziom rozwoju. Wierzymy, że zupełnie nowa jakość wsparcia startupów sprawi, że wiele z odkrywczych pomysłów ujrzy w końcu światło dzienne – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO STARTERA.

rok
Ceny udziału w programie wraz z najmem mikroapartamentów w Clipsterze wahają się od 900 zł brutto miesięcznie za apartament jednoosobowy do 1500 zł brutto miesięcznie za apartament dwuosobowy – z większością opłat w cenie. Do dyspozycji rezydentów będą również ośrodki artystyczno-koncertowe (Stary Maneż), winiarnia, minibrowar, siłownia, panel wspinaczkowy, park, kawiarnie oraz restauracje, znajdujące się na terenie Garnizonu Kultury.

Clipster to stworzona przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER unikalna przestrzeń do rozwoju pomysłów skupiona wokół tworzącej go społeczności innowatorów i kreatywnych idei. Dzięki spięciu kilku obszarów rozwoju (coworking, coliving, cocreating) z fazą preakceleracji Clipster umożliwia zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do rozwoju pomysłu i szybszego startu biznesu.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.