VII Bal Gdański. SawarS Tango Orquesta (KONKURS)

14 Lut

Koncert VII Bal Gdański – SawarS Tango Orquesta – odbędzie się 18 lutego o godz. 19:00 w Sali Koncertowej PFB na Ołowiance. Mamy dla Was podwójne zaproszenia!

SawarS Tango Orquesta to zespół tangowy, założony w 2015 roku, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tego typu na świecie, nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie „Orquesta Tipica”. Po wielu tangowych doświadczeniach muzycy wchodzących w skład formacji, współtworzący tak wybitne zespoły jak Tangata Quintet czy Machina del Tango, postanowili połączyć siły i wspólnie rozpocząć tangową podróż, tworząc SawarS Tango Orquesta.

bal1

W programie SawarS Tango Orquesta usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego – Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także dzieła innych wybitnych kompozytorów tego gatunku jak Gardela, Rodriguez, Gade czy Piazzolla. Kompilacja kompozycji polskich i argentyńskich tang w repertuarze zespołu odwołuje się do tanga argentyńskiego – fundamentu tangowej tradycji – ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego. Kompozycje tego gatunku pisywali zarówno autorzy muzyki lekkiej, rozrywkowej, jak i muzyki poważnej. Mówi się istnieniu około 4000 tang polskich z tego okresu – zapowiadają organizatorzy.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga, Enrique Santos Discépolo, nazwał tango ”smutną myślą”, którą się tańczy – dlatego w skład SawarS Tango Orquesta, poza muzykami, wchodzą najwybitniejsi polscy tancerze tanga.

Po zakończeniu koncertu Salon Gdański zamieni się w salę balową. Do tańca w rytmie jazzu i swingu dla zgromadzonych na Ołowiance gości zagra Standard Acoustic Promotion.

Nie zabraknie też przygotowanego specjalnie na tę okazje menu kolacyjnego! Menu dostępne jest TUTAJ.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i zdobądź podwójne zaproszenie na koncert SawarS Tango Orguesta.

                                                           Skąd pochodzi tango?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (17 lutego) do godziny 8.30. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – TANGO. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 17 lutego, do godziny 8.30.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na koncert w PFB na Ołowiance. 

5. Zwycięzcy będą mogli wziąć również w Balu, jednak nie będzie Im przysługiwał stolik oraz kolacja (mogą je wykupić oddzielnie).

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fot. Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.