Uliczna Przedsiębiorczość?

24 Lut

W sobotę 28 lutego 2015 r. przekonasz się, że w kulturze ulicznej przedsiębiorczość to nie tylko szara strefa. Uliczna Przedsiębiorczość to prospołeczny projekt , mający na celu pokazanie przedsiębiorczej strony osób i organizacji związanych z kulturą uliczną. Jest on skierowany głównie do młodych ludzi, tak, aby uwierzyli w siebie i swoje marzenia dotyczące przyszłości.

Właśnie w Scenie Muzycznej Gdańska GAK odbywać będzie się UP, czyli jednodniowa konferencja zakończona jamem tanecznym z dwoma mini koncertami – początkującego Baskiego oraz lokalnego rapera Silvera. Podczas części biznesowej będą miały miejsce prelekcje takich osób jak: współzałożyciela Magictown Group – Grzegorza Lewandowskiego czy fenomenalnego tancerza i uczestnika programu „Got To Dance TYLKO TANIEC” – Daniela DeNego Nowaka, a także odbędzie się panel dyskusyjny prowadzony przez hiphopowego aktywistę Zulu Kukiego. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać motywujących historii, rad starszych kolegów oraz możliwość, by rozwiać swoje wątpliwości zadając im pytania.

Problemem społecznym, który organizatorzy starają się rozwiązać jest fakt, iż młodzi ludzie często nie wierzą w potencjał, który w nich drzemie. Ulegają stereotypowi, który mówi o tym, że nie znajdą dobrze płatnej pracy połączonej z ich hobby. Są oni również ukierunkowywani od najmłodszych lat na „szarych” pracowników, zabijając w nich inicjatywę oraz chęci prowadzenia własnych interesów. Prowadzi to do kształcenia bezrobotnych magistrów. Młodzi już na poziomie gimnazjum są manipulowani tymi schematami. Jest to powód, dla którego porzucane są marzenia związane z pasją. Skupiając się na obszarze kultury hip-hop (o której w Polsce zazwyczaj nie posiada się dobrego zdania) najczęściej dochodzi do sabotażu hiphopowych marzeń. Widząc rosnącą frustracje ambitnych organizatorzy robią syntezę: Uliczną Przedsiębiorczość.

UP jest jednym z projektów Studenckiego Forum Business Centre Club, które zaczynają na stałe wpisywać się w trójmiejski kalendarz wydarzeń kulturalno-rozwojowych. Zimowa, druga edycja jest realizowana w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii dla szkół średnich, gdzie po raz kolejny w rolę koordynatora wcieli się pomysłodawczyni i członek SF BCC – Anna Kunkel. W przedsięwzięciu pomagają jej:  Piotr Brodzki, Kamil Podgórski, Joanna Lis oraz Mikołaj Bujak.

Start już w tą sobotę od 10:00 na ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku. W środę (25.02) ruszają bezpłatne zapisy na wydarzenie.

 

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.