Tydzień Programisty (PATRONAT)

10 Sie

Od 8 do 14 września 2019 r. w aż w 5 miastach w całej Polsce: w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu i Wrocławiu będzie można zagłębić się w świat nowych technologii i postawić pierwsze kroki na nowej drodze w stronę poznania od wewnątrz branży IT.

Rok 2019 w kalendarzu chińskim to rok Świni (Dzika), którego przesłaniem jest myśl, że za działania podjęte teraz, zostaniemy nagrodzeni w przyszłości. Mówi się także, że powinien on sprzyjać odważnym i trafnym decyzjom. Czy to oznacza, że to właśnie ten rok, kiedy warto pomyśleć o przebranżowieniu się lub szczególnym podniesieniu kompetencji? Z pewnością tak, kiedy myślimy o branży IT, która nieustannie się zmienia. Szczególnym dniem dla programistów jest 256 dzień roku, bo to właśnie wtedy na całym świecie obchodzony jest Dzień programisty. Dla Fundacji CODE:ME jest to na tyle istotna data, że Dzień programisty postanowiła już po raz drugi zamienić na cały Tydzień.

Tym razem od 8 do 14 września 2019 r. w aż w 5 miastach w całej Polsce: w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu i Wrocławiu będzie można zagłębić się w świat nowych technologii i postawić pierwsze kroki na nowej drodze w stronę poznania od wewnątrz branży IT.

Za sprawą współpracy z partnerami stworzyliśmy różnorodny program pod względem zakresu tematycznego, dzięki czemu każdy będzie mógł wejść w przestrzeń programowania i testowania pełną ekspertów i pracodawców, a co za tym idzie poznać ten świat od zupełnie innej strony, zarówno, gdy dopiero się zaczyna lub myśli o rozpoczęciu swojej przygody z IT, jak i kiedy posiada się już doświadczenie w tej branży  – mówi Karolina Best, koordynator Tygodnia Programisty w Fundacji CODE:ME.

Tydzień programisty to czas wypełniony warsztatami poświęconymi między innymi zagadnieniom takim jak: data science, security oraz HR w środowisku IT. Nie obędzie się bez cyklicznego już CODE{sun}DAY, czyli całodziennych warsztatów dla wszystkich tych, którzy chcieliby stworzyć swoją pierwszą aplikację. Spodziewać się możemy także wielu ciekawych prelekcji podczas konferencji Hello IT!, a także spotkań w mniej formalnej atmosferze. Tydzień Programisty to przestrzeń, gdzie zdobywa się nie tylko podstawową wiedzę z zakresu programowania i testowania, ale także okazja do poznania ciekawych ludzi, którzy pierwsze kroki mają już za sobą i chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, a co ważniejsze – są gotowi odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie.

Okres między 8 – 14 września 2019 to doskonała okazja, aby w trakcie warsztatów przyswoić podstawy języków takich jak: Java, Python, JavaScript i Django, a także poznać się lepiej i zbudować nieformalne kontakty.

Więcej na o Tygodniu Programisty na tydzienprogramisty.pl.

Fundacja CODE:ME to zespół ekspertów zafascynowanych nowymi technologiami i lubiący dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem. CODE:ME jest także założycielem jednej z największych polskich społeczności ⦁ Hackerspace Trójmiasto, miejsca przeznaczonego dla programistów i pasjonatów nowych technologii.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.