Turystyczny weekend w Amber Expo (FOTO)

15 Kwi

Setki wystawców, konkursy, pokazy oraz liczne atrakcje – to wszystko czekało w ubiegły weekend na gości przybywających do hal Amber Expo w Gdańsku. Wszystko za sprawą 17. Gdańskich Targów Turystycznych.

Ważną częścią 17. GTT było wręczenie nagród w konkursie „Bursztynowy kompas”. Trzy nagrody zdobył Sopot: w kategorii „Najlepsza promocja turystyki województwa pomorskiego” za „Slow Food Festival – Sopot od kuchni” oraz wyróżnienia za „Innowacyjne rozwiązania w turystyce” – Rower Trójmiejski i „Inwestycja turystyczna” – rewitalizacja Historycznego Zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową”.

Uczestnicy imprezy mogli między innymi zapoznać się z ofertami firm związanych z branżą turystyczną: hoteli, biur podróży, agencji, sklepów oraz klubów sportowych. Oprócz teoretycznej części targów –  prezentacji i warsztatów, które obywały się w salach konferencyjnych Amber Expo, organizatorzy zadbali także o aktywne uczestnictwo gości.

W trzech salonach tworzących GTT – Activity Expo, Travel & Love i Kajak Expo, można było między innymi podziwiać pokazy ratownictwa wodnego z udziałem psa i kajaka morskiego, wziąć udział w otwartym treningu siatkarskim z zawodnikami Lotos Trefl Gdańsk, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub zaplanować romantyczną podróż dla dwojga. O niebanalną atrakcję zadbali członkowie grupy Zawsze Spoko, którzy przygotowali pokazy i zawody rolkarskie.

W pozostałych przestrzeniach Amber Expo można było skosztować regionalnych produktów,  kupić rękodzieło przygotowane specjalnie na zbliżającą się Wielkanoc lub wziąć udział w konkursach odbywających się na scenie głównej 17. Gdańskich Targów Turystycznych.

belka-galeria2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.