Trójmiejskie Dni Rodzinne

11 Maj

Mieszkańcy Trójmiasta nie mogą narzekać na nudę. Oferta miejskich instytucji oraz prywatnych placówek zwiększa się z dnia na dzień, pozostawiając szeroki wachlarz wyboru mieszkańcom trzech miast: Gdyni, Gdańska i Sopotu. Szczególnie ważne okazują się propozycje dla rodzin, które wspólnie spędzają czas wolny poza domem. Trójmiejskie Dni Rodzinne to  projekt przygotowany przez Fundację Zwalcz Nudę, za którym kryje się wyjątkowy weekend (15-17 maja) mający na celu pokazać rodzicom, jak ciekawa jest oferta Trójmiasta pod kątem przyjaznych im miejsc.

Formuła Dni Rodzinnych Prudential jest zbliżona do Nocy Muzeów – to weekend, w którym najciekawsze punkty rodzinne Trójmiasta otworzą się na rodziny, przygotowując darmowe warsztaty, animacje i pokazy.

W ramach bezpłatnych zajęć, które odbędą się w dniach 15-17 maja, organizatorzy zapraszają m.in. do Gdynia International School na niecodzienną lekcję języka angielskiego w towarzystwie smacznego grilla. Będą tam mieć miejsce liczne zabawy, w tym przygotowywanie posiłków z wykorzystaniem języka angielskiego. Eureka Centrum Edukacji i Rozwoju Dziecka przygotują zajęcia ogólnorozwojowe: plastyczne, sensoryczne, ruchowe i wiele innych. Manufaktura Ciuciu zaprezentuje pokaz produkcji słodyczy. Fundacja “My to mamy” zaproponuje fitness z bobasem dla mam oraz niepowtarzalne spacery – ćwiczenia z wykorzystaniem wózka. Socatots Piłkarskie Maluszki wytrenują najmłodszych w piłce nożnej. W sumie zajęć jest ponad 100 do wyboru.

To nie wszystko! Aby jeszcze lepiej przyjrzeć się ofercie rodzinnej swojego miasta, Fundacja zaprasza na Trójmiejski Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się 17 maja w godzinach 11-15 na Placu Przyjaciół Sopotu oraz obok, na plaży w Sopocie. Będzie tam mnóstwo atrakcji dla dzieci w postaci animacji, warsztatów oraz konkursów z nagrodami. Maluchy obejrzą swoje ulubione edukacyjne programy w „Kinie Przedszkolaka” telewizji MiniMini+, sprawdzą swoją wiedzę i spotkają się z Rybką MiniMini. Animacje w języku angielskim poprowadzi Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zaprosi na stanowisko autorów wydanych przez siebie książek. Wezyr Holiday Service przedstawi uczestnikom pikniku swoją specjalną ofertę wypoczynkową oraz zaprzyjaźni dzieci ze swoją maskotką. GajaMED poprowadzi konsultacje pod kątem integracji sensorycznej. Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS zaprezentuje specjalną ofertę wakacyjnych wyjazdów dla dzieci. Będzie okazja do spróbowania swoich sił w Mega Twisterze, a także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym i malowaniu twarzy. Degustację przepysznych napojów ekologicznych przygotuje firma Poloniak. Wspólnie z tą firmą poprowadzona zostanie akcja “Nie wciskamy dzieciom kitu”, która pomaga dokonać wyboru – co kupić, żeby było w domu zdrowo i pysznie.
prudplak

Z każdą kolejną edycją Dni Rodzinnych Prudential zwiększona zostaje oferta zabaw dla uczestników wydarzenia. Serdecznie zapraszamy nie tylko do skorzystania z samych atrakcji, ale też do glosowania w Plebiscycie: Statuetka Trójmiejskiej Rodzinki Prudential. Nawołujemy: wspólnie nagradzajmy miejsca przyjazne rodzinie! – zachęcają organizatorzy.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.