„Temat na życie” – koncert pamięci Ireny Jarockiej

19 Sie

Koncert poświęcony pamięci Ireny Jarockiej p.t. „Temat na życie” odbędzie się 20 sierpnia o godz. 16:00 w sopockiej muszli koncertowej. Hołd artystce złożą najlepsze trójmiejskie wokalistki.

Irena Jarocka – gwiazda polskiej sceny muzycznej, piosenkarka znana z takich przebojów jak „Kawiarenki”, „Motylem jestem”, „Wymyśliłam cię”, ” By coś zostało z tych dni”, „Gondolierzy znad Wisły”, „Był ktoś”, „Nie wrócą te lata” oraz „Małe rzeczy”. Gdyby żyła, to 18 sierpnia tego roku skończyłaby 70 lat. Występ jej poświęcony jest już trzecim , który odbywa się w muszli koncertowej na Molo w Sopocie. W tym roku będzie miał charakter spektaklu muzycznego, a motywem przewodnim stanie się piosenka „Mam temat na życie” (muz. W. Trzciński, sł. W. Młynarski). Życie Ireny Jarockiej zostanie przedstawione w 5 najważniejszych dla niej tematach: „Wybrzeże”, „Piosenka”, „Podróże”, „Miłość” oraz „Pasje”.

W koncercie udział wezmą:

Krystyna Durys – wokalistka jazzowa. W sierpniu 2016 zakończyła nagrania do swojego debiutanckiego albumu „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” z udziałem W. Nahornego, P. Dyakowskiego. W 2014 roku zdobyła I-szą nagrodę (Złotą Tarkę) na 44 Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie. W 2015 r. współpracowała z zespołem swingowym „Take It Easy” Przemysława Dyakowskiego. Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem Durys Band, realizując materiał skoncentrowany na standardach jazzowych i muzyce brazylijskiej.  W 2010 zaproszona do koncertu wraz z Ewą Bem i Grażyną Łobaszewską. Pobierała lekcje śpiewu rozrywkowego u Olgi Szwajgier, Doroty Miśkiewicz, Grażyny Łobaszewskiej.

Katarzyna Rogalska – skrzypaczka Cappelli Gedanensis. Wokalistka – nagrała pięć płyt. Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia „Jaś i Małgosia”. Pomysłodawcczyni i organizatorka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom oraz Konkursu Piosenki dla „Jasia i Małgosi”. W 2015 nagrała wyjątkową płytę „Tylko echo” z okazji 100 urodzin gdańskiego kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego. Promowała ją na koncertach w Trójmieście (m.in. w Dworze Artusa, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w Nowym Ratuszu, w Sopocie, w Gdyni) oraz w kraju. Uznana za Osobowość Roku 2015 w kategorii Kultura w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu ” Piosenki Jacka Cygana” w Sopocie:
Małgorzata Mocarska, lat 13, laureatka kilku ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów piosenki – indywidualnie i z zespołem i Adriana Czuryńska – uczennica I kl. LO. Laureatka wielu konkursów wokalnych oraz poezji śpiewanej. Podopieczna powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie.

Laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Teatrzyku Bim – Bom w Gdańsku:
Alicja Dubień, lat 19 – z muzyką związana od 8 roku życia, śpiewa i uczy się gry na gitarze. Jej dotychczasowe osiągnięcia to: III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc” w Gdańsku (08.01.2008r) I miejsce w VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku (09.06.2012), I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku (07-08.06.2013) , II miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku (11.03.2016), Magdalena Mikulska – laureatka wielu konkursów i festiwali wokalnych m. in. Konkursu im. Teatrzyku Bim-Bom oraz Bursztynowych Kluczy. Uczennica II klasy gimnazjum w Kosakowie o profilu artystycznym, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni w klasie fletu.

Wszystkim solistom akompaniować będzie zespół „Durys Band” z perkusistą Adamem Zagrodzkim – muzykiem, który towarzyszył Irenie Jarockiej na estradzie przez ostatnie lata jej życia (do końca lipca 2011 r.).

Prowadzenie koncertu: Andrzej Urbański.

MOLO W SOPOCIE, muszla koncertowa
20 sierpnia (sobota), godz. 16:00
wstęp wolny

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.