TEDE dla my3miasto.pl (WIDEO)

7 Maj

W sopockim klubie Scena, tuż przed koncertem, rozmawialiśmy z TEDE o najnowszym krążku, klipach, hip-hopkryzji i..serialu Na Wspólnej. Sprawdźcie!

Tede (TDF), czyli Jacek Graniecki obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od ponad 10 lat. Początki jego kariery związane są z zespołem 1kHz (Ein Killa Hertz), który występował w składzie: TDF (Tas De Fleia), Janmario (DJ JMI) oraz V.O.L.T. (600V). Artyści zaistnieli w świadomości szerszych kręgów odbiorców kawałkiem wydanym na pierwszej polskiej hip-hopowej składance „SP. Records” pod tytułem „Wyłącz Mikrofon”.

To prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku.

Jeśli hermetyczne środowisko ulicznego hip-hopu za coś go nie lubiło, to na pewno nie za to, że nagrywał słabe piosenki. Chodzi o coś innego. Twórczość Tedego przerzuciła dziewiczy most między rapem undergroundowym a komercyjnym, wzorowanym na dokonaniach starszych kolegów zza Oceanu. Pieniądze nie parzyły go w ręce. Nie żenowały go także projekty, które wykraczały poza wąski horyzont niepisanego kodeksu “ulicy”. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że został wyklętym poetą betonowych podwórek. W pewnym momencie Tede poszedł w lans i medialną kreację – i jest z tego zadowolony.

3 Replies to “TEDE dla my3miasto.pl (WIDEO)

  1. Pingback: Bonson i Matek w ramach BASSTRONOMY w Sfinksie | my3miasto.pl

  2. Pingback: Lech Janerka, Dezerter i Apteka w wersji hip-hopowej (WIDEO) | my3miasto.pl

  3. Pingback: Stówka dla Diamante! (WIDEO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.