Tęczowa wisienka na torcie

15 Mar

U „Pellowskiego” już nigdy nie kupię – taki tytuł nosi akcja, którą zorganizowali internauci oburzeni treścią listu Grzegorza Pellowskiego w sprawie wypowiedzi Lecha Wałęsy i jego stanowiska wobec homoseksualistów w wywiadzie dla „Faktów po faktach”.

W wywiadzie dla TVN24, 1 marca, Lech Wałęsa powiedział: „Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty”. Dodał jeszcze, że w polskim Sejmie, osoby z mniejszości seksualnych powinny siedzieć w ostatniej ławie „A nawet jeszcze za murem”.

W środę, na swoim blogu, były prezydent opublikował skan listu, którego nadawcą jest Grzegorz Pellowski – przedsiębiorca z Trójmiasta, właściciel znanej sieci Piekarni Cukierni Pellowski. Punktem zapalnym ponownego przywołania dyskusji, stał się fragment, w którym nadawca odniósł się do wypowiedzi byłego prezydenta o homoseksualistach.

Pellowski pisze: „(…) chciałbym Panu podziękować, szczególnie za zdecydowaną postawą (pisownia oryginalna – przyp. red.) wobec homoseksualistów w wywiadzie w „Faktach po Faktach” w TVN24. Jest Pan jednym z niewielu polityków (obecnie na emeryturze), którzy mają swoje własne zdanie i mają odwagę publicznie bronić swoich poglądów, które zarówno ja popieram jak i cały mój zakład, czyli ponad 200 pracowników.”

Zrzut ekranu 2013-06-30 o 17.07.05

Reakcja internautów była błyskawiczna. Powstało wydarzenie bojkotujące zakupy w piekarniach i cukierniach działających pod szyldem firmy nadawcy listu. Widoczny wzrost popularności akcji pt. U „Pellowskiego” już nigdy nie kupię zauważalny jest praktycznie przy każdym odświeżeniu strony wydarzenia.

598786_10200957494126418_1999499834_n

Jesteś przeciwna/y homofobicznym postawom? Nie godzisz się na dyskryminację mniejszości? Wyraź swój sprzeciw: zadeklaruj, że nie będziesz już nigdy kupować nawet najsłodszych ciasteczek od Pellowskiego, bo zawierają jeden z najbardziej szkodliwych ludziom składników: homofobię w czystej postaci. – zachęcają twórcy strony na Facebooku. – Zastanawia nas, w jaki sposób Pellowski sprawdził poglądy swojego całego zespołu. Domyślamy się też, że przed napisaniem tego listu nie robił w firmie „czystki”, a więc zatrudnia obecnie – statystycznie rzecz biorąc – minimum 13 osób o orientacji homoseksualnej oraz, najpewniej, wielu rodziców, rodzeństwo i wiele osób bliskich ludziom LGB. Jego zachowanie, czyli głoszenie swojego dyskryminującego nastawienia występując jako szef firmy, uważamy za łamanie przepisów Kodeksu Pracy. – dodają.

Co o tym sądzicie? Przyłączylibyście się do takiej akcji czy uważacie, że to przesada?

Śledźcie uważnie zakładkę Magiel w portalu my3miasto.pl – już wkrótce pojawi się tam sonda, w której mieszkańcy Trójmiasta zabiorą głos w tej sprawie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.