Targi Pracy Branży IT Future3 (PATRONAT)

15 Wrz

24 października 2018 po raz siódmy odbędą się największe w regionie Targi Pracy Branży IT Future3. Jak, w chwili obecnej, wygląda rynek pracy szeroko rozumianej branży IT? Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Jakie oczekiwania mają pracownicy? Jacy specjaliści są najbardziej poszukiwani na rynku?

Ostatnie lata to zdecydowanie rynek pracownika. Widać to w rolnictwie, budownictwie, hotelarstwie i gastronomii. Trend ten również widać bardzo wyraźnie wśród branż technologicznych. Szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i prywatne, nie nadążają za kształceniem specjalistów IT. Analogiczną sytuację można zauważyć na coraz liczniejszych kursach programowania, testowania czy zarządzania siecią. Smaczku sytuacji dodaje fakt, że są to szkolenia dosyć drogie, na które nie wszystkich aspirujących do bycia programistą, testerem czy administratorem sieci IT stać.

Walka o pracownika
W chwili obecnej w branży IT pracuje w Polsce 211 tysięcy pracowników . W II kwartale br. liczba ta była o 30% wyższa niż przed rokiem ale nadal jest to kropla w morzu potrzeb. Jakich pracowników poszukują pracodawcy? – Najchętniej zatrudniają osoby z wykształceniem wyższym, doświadczeniem i znajomością języków obcych. Jednak przy takim wielkim niedoborze kadr, firmy chętnie zatrudniają na odpłatne staże licząc na to, że po stażu pracownik zostanie w firmie. Problemem z którym pracodawcy również się borykają, to duża rotacja pracowników i względnie małe przywiązanie/lojalność. Powiedzmy sobie szczerze. Pracownik pójdzie pracować tam, gdzie będzie mu lepiej – mówi Krzysztof Moszyk, pomysłodawca i organizator Targów.

Firmy prześcigają się w uatrakcyjnianiu miejsca pracy zespołom IT. Benefity, takie jak: karnety do klubów fitness, miejsca parkingowe, wyjazdy integracyjne, pokoje odpoczynku, możliwość pracy zdalnej czy elastyczny czas pracy, opieka medyczna, pizza days, udział w wydarzeniach sportowych, szkolenia – to już jest standard. Nie wspominając już o wystroju wnętrz firm IT. Jednak podstawowym czynnikiem jakim kierują się pracownicy to wynagrodzenia i prestiż pracodawcy. O ile w pierwszym przypadku pracodawca patrząc na koszty pracy nie może w nieskończoność podnosić wynagrodzeń w górę i w pewnym momencie będzie musiał powiedzieć pass na rzecz konkurencji oferującej więcej, o tyle w przypadku budowania prestiżu firmy jako pracodawcy – firmy z branży IT mają jeszcze sporo do zrobienia. I właśnie między innymi prestiżem mogą najlepszych do siebie przyciągać. Służą temu między innymi takie wydarzenia jak Targi Pracy Branży IT Future3.


Wynagrodzenia
Powołując się na dane dostępne w raporcie firmy Sedlak&Sedlak „Wynagrodzenia w Trójmieście w 2017 roku” mediana miesięcznego wynagrodzenie w branży IT wynosiła 6745zł brutto . Patrząc na trendy w 2018 roku będzie to kwota jeszcze wyższa. Zawód programista czy zawód architekt – projektant systemów IT (o medianie zarobków na poziomie ponad 11250zł brutto) to nie tylko prestiż i pewność zatrudnienia ale również stabilizacja finansowa. – IT przyciąga ludzi jak magnes. Z moich obserwacji wynika, że w Trójmieście firmy poszukują programistów ze znajomością różnych języków programowania np. PHP, JavaScript, C#, Python, Java czy C++. Poszukiwani są również testerzy, administratorzy systemów czy analitycy danych. Właśnie dla przedstawicieli tych specjalizacji mogą wystawcy na targach Future3 przygotować najwięcej ofert pracy choć oczywiście to nie wszystko – mówi Krzysztof Moszyk.

Targi Pracy Branży IT Future3 – dlaczego warto?
Targi Pracy Branży IT Future3 to idealne miejsce na spotkania zarówno osób zainteresowanych zmianą zawodu, studentów wydziałów informatycznych i pokrewnych a także osób pracujących w zawodzie. Zawsze warto spojrzeć jakie oferty pracy są na rynku, jakich specjalistów poszukują firmy, jakie języki programowania są najpopularniejsze czy w końcu, jakie warunki finansowe czy okołofinansowe oferuje konkurencja. – Future3 to nie klasyczne targi pracy, to również wiele wydarzeń dodatkowych takich jak: konkurs kodowania, warsztaty z pisania CV czy jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej. Firma BMG Goworowski Autoryzowany DealerMazda zaprezentuje flagowy model dla branży IT czyli nową Mazdę6. Podczas targów będzie możliwość zrobienia sobie bezpłatnie profesjonalne zdjęcia do CV …. A to tylko początek atrakcji! – mówi Krzysztof Moszyk. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do mieszkańców Trójmiasta. Zapewniamy również bezpłatny transport uczestnikom z Olsztyna, Koszalina, Torunia czy Bydgoszczy – dodaje Moszyk.

Targi Pracy Branży IT Future3 odbędą się 24 października w Amber Expo, ul. Żaglowa 11, Gdańsk w godzinach 12.00–17.30.

Bezpłatna dla zwiedzających rejestracja na targi www.future3.pl.

Informacje dodatkowe
Organizatorem Targów Pracy Branży IT Future3 jest firma Lead Conversion, odpowiedzialna również za organizację znanych i cenionych w Trójmieście 3Camp`ów.

                                            >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym Targów Pracy Branży IT Future3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.