Tadeusz „Taddy” Błażusiak mistrzem SuperEnduro (WIDEO)

8 Gru

Tadeusz Błażusiak podczas sobotnich zawodów motocrossowych w Ergo Arenie udowodnił, kto i dlaczego jest prawdziwą legendą SuperEnduro. Kilkakrotny Mistrz Świata i złoty medalista X-Games zmierzył się z najlepszymi zawodnikami globu. Wyścigi odbywały się na torze zbudowanym z ziemi, ogromnych opon, drzewa i głazów. Zobaczcie, jak było! 

Już pierwszy wyścig pokazał, dlaczego „Taddy” jest pięciokrotnym mistrzem świata. Błażusiak na piekielnie trudnym torze upadł bowiem tuż po starcie. Zanim zdołał podnieść się z ziemi, był już na ostatniej pozycji. Jako ostatni rozpoczął szaloną pogoń za całą stawką. Ergo Arena oszalała, każdy mijany zawodnik fetowany był niczym gole polskich piłkarzy w ostatniej grze z Niemcami. „Taddy” wolno przesuwał się do przodu w klasyfikacji: dziesiąty, siódmy, czwarty, trzeci. Kiedy minął trzeciego w kolejności zawodnika wydawało się, że właśnie taki rozkład trójmiejska publiczność ujrzy za chwilę na wielkich ekranach prezentujących tabelę klasyfikacji. Wtedy wydarzyło się coś całkowicie nieprzewidywanego – upadł lider wyścigu, a Błażusiak zdołał objechać go przed samą metą. Cała Ergo Arena zakołysała się w posadach. Faworyt zwyciężył!

Kolejne rundy zdawały się być dla mistrza jedynie formalnością. Niezwykle precyzyjne technicznie przejazdy kolejnych przeszkód na torze zapewniły Błażusiakowi pozycję lidera.  Po każdej z rund zawodnik nie krył swojej radości i satysfakcji z faktu ogromnie motywującego dopingu, jaki zapewniła publiczność tłumnie zgromadzona na trybunach Ergo Areny. Trzy wygrane finały zapewniły riderowi 62 pkt do klasyfikacji generalnej mistrzostw. Kolejne miejsca zajęli: David Knight (Wielka Brytania), który uzyskał 50 punktów oraz Cody Webb (USA) z 37 punktami.

Warto dodać, że podczas oficjalnej konferencji dla prasy, poinformowano, że Tadeusz został wyróżniony tytułem Honorowego Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom. Jak zapewnił zawodnik, wkrótce spotka się z podopiecznymi fundacji i udzieli rad i wskazówek młodym sportowcom.

Mistrzostwa Świata FIM w SuperEnduro to seria Endurocrossu rozgrywana głównie w Europie od 2007 roku. Zawody odbywają się od października do marca, podczas kalendarzowej zimy oraz w trakcie przerwy w rozgrywkach Mistrzostw Świata Enduro. To niezwykle widowiskowa dyscyplina, która łączy w sobie elementy wyścigów supercrossowych, trialu i enduro.

>>ZOBACZ TAKŻE: Night of the Jumps 2014 – najbardziej ekstremalny wieczór w 3mieście (WIDEO)<<

4 Replies to “Tadeusz „Taddy” Błażusiak mistrzem SuperEnduro (WIDEO)

  1. Pingback: 15 ekip z Pomorza wystartuje w finale konkursu lotów RED BULL - my3miasto.pl

  2. Pingback: Salon Harley-Davidson w Gdańsku otwarty (WIDEO) | my3miasto.pl

  3. Pingback: Różne oblicza motocykli w Galerii Przymorze (WIDEO) | my3miasto.pl

  4. Pingback: Kibice byli fantastyczni – wrażenia zawodników po SuperEnduro | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.