Szalona komedia z przebojami polskiej muzyki ludowej

14 Lis

Wędrując przez cztery pory roku, aktorzy w spektaklu „Ale wiocha!” w groteskowej formie odtworzą styl życia naszych przodków – ich tradycje i zwyczaje. W przedstawieniu wykorzystane zostały znane piosenki ludowe w odnowionych, zaskakujących aranżacjach. Premiera na scenie gdyńskiego Centrum Kultury już 29 listopada. 

Opierając się na popularnych piosenkach ludowych sztuka oddtworzy dawne zwyczaje. W spektaklu wykorzystane zostały hity, które kocha publiczność – od tych znanych z Mazowsza, po Kapelę ze Wsi Warszawa. Ich aranżacje będą jednak nieco różnić się od oryginałów. Wszystko to na żywo i dużą dawką absurdalnego humoru.

https://www.youtube.com/watch?v=bGvxSIuSDuQ

Teatr Komedii Valldal założyłem w tym roku z grupą przyjaciół, artystów, z którymi współpracuję w Trójmieście już od kilku lat. Tworzyliśmy dotąd dla Teatru Muzycznego w Gdyni, Studium Wokalno- Aktorskiego, Teatru Muzycznego Junior, Centrum Kultury w Gdyni. Ponieważ nasze produkcje cieszyły się dużym powodzeniem, postanowiliśmy kolejne szalone komedie wystawiać pod własną nazwą. Zazwyczaj poruszamy się w oparach absurdu, licząc na żywy kontakt z publicznością i erupcje śmiechu. Poprzez sztukę chcemy docierać wszędzie tam, gdzie smutno i źle – mówi reżyser spektaklu, Tomasz Valldal Czarnecki.

Premiera przedstawienia muzycznego odbędzie się 29 listopada o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51). Kolejne terminy prezentacji to: 30 listopada (godz. 20.00) i 1 grudnia (godzina 19.00). Bilety w cenie 30 lub 35 zł do nabycia w kasach CK lub za pośrednictwem strony internetowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.