Sylwestrowy Konkurs Butelkowy

21 Gru

Rada Miasta Gdańska i Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zapraszają do ekologicznej zabawy sylwestrowej! Już po raz jedenasty uczestnicy zabawy sylwestrowej będą mogli nie tylko radośnie przywitać Nowy Rok ale również pomagać innym i wygrywać nagrody. W tym celu wystarczy w dniach 30 grudnia 2017 r. – 2 stycznia 2018 r. wrzucić do oznakowanych pojemników stojących na Targu Węglowym oraz przy Zielonej Bramie, szklane butelki po napojach, którymi witano Nowy Rok. Do butelek należy włożyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu.

Nasz konkurs łączy element edukacyjny z dobrą zabawą, nagrodami i działalnością charytatywną – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.  – W konkursie będą mogły wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas muzycznego wydarzenia kończącego rok 2017 – na plenerowym Koncercie Sylwestrowym. Ze względu na charytatywny wymiar akcji pojemniki będą dostępne nie tylko w Noc Sylwestrową.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji będzie Fundacja „Obudź Nadzieję” działającej na terenie Gdańska. – Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2018 groszy na ten celmówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną między innymi: rower miejski, soundbar, miniwieża, odtwarzacz blu-ray, głośnik bezprzewodowy i telefon.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem gdańszczan. W poprzedniej edycji zebrano w ten sposób prawie 1300 kg szkła, co umożliwiło wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotą 5164 zł.

Bardzo ważnym elementem tej akcji jest także zwiększenie bezpieczeństwa podczas imprezy gromadzącej tak dużą liczbę mieszkańców.

Witanie Nowego Roku to zawsze okazja do szampańskiej zabawy, a dzięki Sylwestrowemu Konkursowi Butelkowemu, to także możliwość spędzenia tej wyjątkowej nocy ekologicznie i bezpiecznie oraz szansa wygrania atrakcyjnych nagród.

Szczegóły konkursu określa Regulamin dostępny na stronie bip.gdansk.pl/rada-miasta lub pod numerem telefonu 58 323 70 25.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.