Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PPN-T

7 Lis

Jak stworzyć skuteczny model biznesowy lub jak wycenić technologię? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas Tygodnia Przedsiębiorczości, którego kolejna edycja rusza już w najbliższy poniedziałek (13 listopada).

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Od 13 do 19 listopada, organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości tradycyjnie, włączył się Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Wśród parkowych propozycji zajdziecie m.in. warsztat z tworzenia infografik, podczas którego będzie można przećwiczyć ten sposób przedstawiania informacji, a także indywidualne konsultacje biznesowe, podczas których skorzystacie z porad ekspertów i dowiecie się jak postawić pierwsze, pewne kroki w biznesie. To jednak nie wszystko! Podczas warsztatów w Strefie Startup Gdynia dr inż. Jarosław Osiadacz zdradzi, jak wycenić wartość tworzonej technologii.


Szczegółowy program:

13.11.2017 – Izolacja DNA z materiału pochodzącego z bakterii (DNA genomowe, plazmidowe)
Kiedy: 13.11.2017 (piątek), godz. 9:00-13:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek I, Laboratorium PPNT – pracownia Biologii Molekularnej

Izolacja i oczyszczanie DNA jest podstawową metodą stosowaną w biotechnologii, biologii molekularnej i diagnostyce. Podczas zajęć uczestnicy pobierają hodowlę bakteryjną z której izolują DNA. Izolacja DNA przeprowadzana jest przy użyciu tzw. zestawu do izolacji DNA firmy A&A Biotechnology. Oczyszczony DNA jest biologicznie aktywny, chemicznie stabilny oraz wolny od RNA i białek. Uczestnicy poznają budowę komórki bakteryjnej oraz poznają cechy DNA. Wykonują żel agarozowy, a następnie prowadzą rozdział elektroforetyczny DNA, dzięki czemu mają możliwość oglądania DNA w świetle UV.

14.11–Infografiki–od teorii do praktyki
Kiedy: 14.11.2017 (wtorek), godz. 17:00-19:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
Co charakteryzuje świetne i złe infografiki? Dlaczego i po co tworzy się wizualne metafory? Jak wykorzystać infografiki w biznesie. Zapraszamy na warsztat z tworzenia infografik, podczas których przećwiczyć ten sposób przedstawiania informacji.

15.11 – Indywidualne konsultacje biznesowe (dla firm, startupów oraz osób z zewnątrz, zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości).
Kiedy: 15.11.2017 (środa), godz. 10:00-14:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
Indywidualne konsultacje biznesowe to kolejna dawka inspiracji i wiedzy doświadczonych specjalistów. Zgodnie z tradycją konsultacje dedykujemy małym firmom i startupom, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie.

16.11 – Strefa Naukowca. Metody wyceny wartości technologii (studenci, pracownicy naukowi)
Kiedy: 16.11.2017 (czwartek), godz. 10:00-14:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
W trakcie warsztatów dr inż. Jarosław Osiadacz przedstawi, w jaki sposób wycenić wartość tworzonej technologii. Omówi również przykłady wycen i przygotuje wraz z uczestnikami przykładową wycenę technologii metodą opartą o prognozę przychodów.

17.11- warsztaty z Centrum Nauki Experyment (młodzież)
Kiedy: 17.11.2017 (piątek), godz. 09:30-11:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Zajęcia polegają na analizie wybranych reklam (telewizyjnych prasowych, internetowych) oraz ogłoszeń dotyczących rekrutacji na uczelnie wyższe pod kątem stereotypów płciowych. Udział w zajęciach ma sprowokować uczniów do zastanowienia się nad tym, jak stereotypy wpływają na sposób postrzegania przez nich umiejętności i predyspozycji oraz wyborów ścieżki edukacji i kariery.

BACKGROUND: Tydzień Przedsiębiorczości
Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia.

Więcej: tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

Udział we wszystkich zajęciach w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.