Światowy Dzień Zwierząt w gdańskim zoo!

8 Paź

W najbliższą niedzielę 9 października w gdańskim zoo świętować będziemy Światowy Dzień Zwierząt. Dla wszystkich miłośników zwierząt egzotycznych, krajowych i tych udomowionych, ogród zoologiczny przygotował tego dnia niecodzienne atrakcje.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony na całym świecie 4 października, to coroczna akcja zrzeszająca wszystkich miłośników zwierząt. Data ta nie została wybrana przypadkowo, bowiem w tym dniu obchodzone jest święto Św. Franciszka z Asyżu – patrona i przyjaciela zwierząt. . W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w roku 1993.

W tym dniu powinniśmy zwrócić większą niż zwykle uwagę na otaczający nas świat zwierząt, zarówno tych żyjących w środowisku naturalnym, jak i naszych domowych ulubieńców – zaznacza Grażyna Naczyk z gdańskiego ogrodu. – By dać możliwość świętowania tego wyjątkowego wydarzenia wszystkim miłośnikom zwierząt w naszym zoo świętować będziemy je w najbliższą niedzielę. Na gości czekać będziemy z niecodziennymi atrakcjami w godzinach od 11.00 do 14.00.

W programie m.in. gry, zabawy rodzinne, prezentacje multimedialne, ciekawe wykłady i opowieści o najstarszych mieszkańcach zoo, ZOOmemory oraz wiele innych niespodzianek. Atrakcje odbywać będą się w sali dydaktycznej w budynku administracji zoo. – Jeżeli jesienna aura będzie nam sprzyjała wybierzemy się także na wycieczki tematyczne z przewodnikiem – zapowiada Grażyna Naczyk.

Gdańskie zoo do wspólnego świętowania zaprasza wszystkich miłośników zwierzaków. Szczególnie serdecznie seniorów wraz z przyjaciółmi, opiekunami, wnukami.

Wstęp dla Seniorów 70+ jest bezpłatny.

Od lewej papuga Justyna wraz z sąsiadką/fot.tyt.: Sabina Kaszak.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.