Studencki festiwal już za nami (WIDEO)

4 Lis

W dniach 23-25 października odbył się jeden z największych festiwali młodej przedsiębiorczości w Polsce. Young Business Festival organizowany przez trójmiejski region Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club odwiedziło wielu wartościowych prelegentów oraz słuchaczy, którzy, podobnie jak sami organizatorzy, pragną zdobyć wiedzę biznesową i nowe doświadczenia.

Konferencja skierowana była do studentów oraz młodych przedsiębiorców. Celem festiwalu było zetknięcie teorii z praktyką na licznych warsztatach, prelekcjach i sesjach networkingowych przeprowadzonych przez specjalistów ze swojej branży.

Podczas VI edycji festiwalu młodej przedsiębiorczości uczestnicy mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy zajmują się każdego dnia prowadzeniem swoich biznesów, są menedżerami dużych i znanych firm, czy też innowatorami w swojej branży. Była to możliwość do poznania tych ludzi, wysłuchania ich prelekcji, a także do rozmowy podczas imprezy podsumowującej festiwal. Ciężko o takie możliwości na co dzień, szczególnie ludziom młodym. Praktyka pokazuje, że studenci coraz częściej są zainteresowani wspomnianą tematyką. Planują zakładanie firm, prowadzenie startupów, czy też marzy im się zarządzanie potężnymi projektami, nierzadko na skalę światową.

Dzięki rosnącej potrzebie zdobywania takiej wiedzy Young Business Festival każdego roku staje się coraz większym wydarzeniem, na które jeszcze przychylniej patrzą nie tylko sami zainteresowani, ale i przedsiębiorstwa dostrzegające potencjał drzemiący w młodych ludziach.

Wśród gości pojawiły się takie nazwiska jak Rafał Brzoska – zarządzający marką InPost, Michał Sadowski – prezes Brand24 S.A oraz współtwórca kilku serwisów internetowych czy Michał Jaskólski – współzałożyciel i prezes Nokaut S.A.

Konferencja pierwszego dnia odbyła się na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej), drugiego dnia w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, trzeci, finałowy dzień odbył się z kolei w Olivia Sky Club. Impreza podsumowująca festiwal odbyła się w gdańskim oddziale Business Link. W najbliższym czasie zostaną udostępnione wystąpienia prelegentów z YBF.

Wspólnie ze Studenckim Forum BCC staraliśmy się przygotować wydarzenie, które zainteresuje już nie tylko studentów, ale także głodnych wiedzy przedsiębiorców. Kilka miesięcy ciężkiej pracy całego zespołu, który pracował przy festiwalu zdecydowanie się opłaciło. Chyba najlepszym tego przykładem była liczba uczestników i ich pozytywne opinie. Już teraz widzimy jak wielkie znaczenie ma organizacja takich wydarzeń. Tuż po Young Business Festival zostaliśmy zasypani dziesiątkami zgłoszeń rekrutacyjnych do naszej organizacji, co niezmiernie nas cieszy – mówi Katarzyna Swat, koordynator projektu.

ybf

Fundacja Studenckie Forum Business Centre Club to organizacja zrzeszająca studentów wszystkich kierunków studiów i uczelni. Głównym celem fundacji jest promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców Pomorza. Oprócz Young Bussines Festival, SF BCC organizuje również regularne spotkania Przedsiębiorczej Kobiety, Festiwal Boss, projekt Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości czy #e-biznes festiwal.

                          >>ZOBACZ TAKŻE: Nauka, doświadczenie i after z Amberem<<


Źródło: Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.