STARTER wspiera rozwój pomorskich przedsiębiorców

9 Sie

Współpraca z zagranicznymi partnerami, seminaria na temat możliwości eksportowych i wyjazd do Izraela, czołowego partnera handlowego Polski – to tylko niektóre z profitów, które znajdują się w ofercie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Już wkrótce ruszają seminaria dedykowane firmom technologicznym i start-upom, które chcą zyskać wiedzę na temat eksportu. Wszystko w ramach cyklu STARTERA – USA & China Gate. W trakcie czterech dwudniowych zjazdów poruszone zostaną tematy związane
z budowaniem strategii w kontekście eksportowym, kwestiami prawnymi i finansowymi.

Eksperci przedstawią zasady podatkowania, a także marketingu i promocji. Seminaria to również możliwość spotkania z firmami na podobnym etapie rozwoju. Cykl będzie realizowany od 7 września do 20 października 2018, a rekrutacja potrwa do 20 sierpnia.

Pamiętam, że podczas seminariów bardzo zaskoczyło mnie zestawienie ze sobą dwóch odległych światów i rynków – USA i Chin. To nie tylko kraje zróżnicowane pod względem położenia geograficznego, ale także stylu życia, aspektów społecznych czy religijnych,
a także zupełnie odmiennego podejścia do budowania relacji w biznesie – mówi Joanna Dudzińska, uczestniczka ubiegłej edycji USA&China Gate. – Dowiedziałam się jak dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców, jak dostosować strategię do kraju, w których chcemy aby dany produkt był rozpoznawalny. Eksperci wyjaśnili nam skomplikowane kwestie związane
z opatentowaniem naszych potencjalnych rozwiązań. Sama dochodziłabym do tego dłużej, a przecież czas to pieniądz – dodaje.

Projekty STARTERA to nie tylko wiedza, ale również jej praktyczne zastosowania. W ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego, start-upy z Pomorza, wyruszą z misją gospodarczą do Izraela. Wyjazd przewiduje wizytę w ośrodku innowacji Haifa Ekonomic Corporation.. Uczestnicy będą mieli okazję nawiązania kontaktów z izraelskimi przedsiębiorstwami, mentorami i przedstawicielami funduszy kapitałowych. Ponadto, poznają ekspertów z sektorów nowych technologii.

– Nieprzypadkowo w tym roku z misją gospodarczą wyruszamy właśnie do Izraela – mówi Agnieszka Balcewicz, koordynatorka projektu z ramienia Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Stosunki gospodarcze Polski i Izraela od kilku lat przeżywają rozkwit. W ubiegłym roku polskie firmy wypuściły na rynek partnera towary o wartości ponad 600 mln dol. Izrael posiada najwyższy na świecie współczynnik naukowców, inżynierów i techników. To właśnie tam, zaraz po Dolinie Krzemowej, znajduje się najwięcej start-upów, a swoją siedzibę ma ponad 70 funduszy Venture Capital. A to tylko kilka powodów dla których wkrótce Izrael będzie czołowym partnerem handlowym – dodaje.

W misji weźmie udział 8 firm, które zostaną wyłonioną w procesie rekrutacji. Wyjazd rozpocznie się 3 września i potrwa do 7 września 2018 r. Do projektu mogą zgłaszać się MŚP w tym start-upy z województwa pomorskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rekrutacja potrwa do 14 sierpnia.

Pomorski Broker Eksportowy ułatwia firmom z sektora MŚP i start-upom rozwinąć działalność na rynkach międzynarodowych. To pierwszy i do tej pory jedyny tego typu projekt w Polsce. Kierowany jest on zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych a mają taki potencjał, jak również do tych, które mają już pewne doświadczenie na rynku zagranicznym – mówi Tomasz Szymczak, Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Celem każdej misji gospodarczej jest zdobycie kontrahentów oraz nawiązanie relacji biznesowych – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat eksportowych wydarzeń STARTERA dostępne są na stronie: broker.inkubatorstarter.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.