Stacja św. Walentego w Teatrze Gdynia Główna

23 Sty

Uwaga! Uwaga! Informujemy, że Pociąg Miłości odjedzie 14 lutego o godz. 18.00 ze stacji św. Walentego z peronu -1 w Teatrze Gdynia Główna. Na pasażerów czeka specjalnie przygotowany wagon pełen teatralnych (i nie tylko!) atrakcji. 

Zapraszamy wszystkich szukających pomysłu na spędzenie 14 lutego w nietypowy sposób, z dala od wszechogarniającego kiczu czerwonych serduszek. Stacja św. Walentego to teatralny wieczór w atmosferze wolności, nieskrępowanej radości, który przeniesie Państwa w klimat szalonych lat 60. i 70., kolorowych Dzieci Kwiatów. Mile widziane przebrania nawiązujące do tej tematyki! –  informuje Grzegorz Kujawiński z Teatru Gdynia Głównia.

W walentynkowy wieczór na scenie Teatru Gdynia Główna zaprezentowane zostaną dwa spektakle: specjalna wersja „Wielkiego ciasta” wg J.R.R. Tolkiena oraz „Orlando” wg Virginii Woolf. Całe walentynkowe szaleństwo zostanie uwiecznione na fotografiach wykonanych przez Krzysztofa Winciorka podczas sesji, w której będzie mógł wziąć udział każdy chętny widz. Start: godzina. 18.00. 

O dobry humor widzów zadbają tolkienowscy bohaterowie w przygotowanej specjalnie dla dorosłych wersji hitowego spektaklu „Wielkie Ciasto”. Dzielny Kowalczyk zakochany w pięknej Nel schodzi do baśniowej, podziemnej krainy gdzie czeka go mnóstwo przygód, wyzwań i pokus. Staje się to możliwe dzięki tajemniczej substancji pod postacią „magicznej gwiazdki”. Czy świat fantasmagorii, niezwykłych postaci – z urodziwą Królową na czele – uwiedzie Kowalczyka tak bardzo, że porzuci swoje dotychczasowe życie na rzecz urokliwej ułudy? Czy zapomni o ukochanej i zostanie w Krainie Czarów?

W podróż w poszukiwaniu miłości całkowitej uczestników wydarzenia zaprosi „Orlando”, czyli główny bohater sztuki, niezwykła postać, która przeżywszy część swojego nienaturalnie wydłużonego życia jako mężczyzna, doznaje nieoczekiwanej zmiany płci. Ten nietypowy przypadek pozwala bohaterowi na refleksję uwzględniającą myślenie i odczuwanie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Czym i czy na pewno różnią się te dwa światy? Czy prawdą jest, że kobiety pochodzą z Wenus a mężczyźni z Marsa? Jak podchodzą do tematu miłości i jej poszukiwania obie płcie, skoro pragnienie jest jedno i to samo? Czy możliwe jest doświadczenie uczucia w całej jego pełni?

Bilety w cenie 40 i 50 zł dostępne w kasach teatru (Teatr Gdynia Główna, ul. Plac Konstytucji 1) lub w sprzedaży on-line. 

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.