3miasto na sportowo: kategoria indoor

28 Sty

Za oknem śnieg, jest zimno i paskudnie. Temperatura na minusie, ulice są oblodzone, a ostry wiatr zamrażający policzki utwierdza nas w przekonaniu: nigdzie dzisiaj nie wychodzę. Z drugiej strony warto się trochę poruszać. Jogging w taką pogodę zdecydowanie odpada, wypad na stok, to też starcie z zimnem albo padającym śniegiem. Czy jest więc jakaś sportowa alternatywa dla wyjść na piwko do ciepłego pubu? Oczywiście! Mamy dla was kilka indoorowych propozycji w sam raz na zimę.

ŁYŻWY

Łyżwy, to sport od zawsze kojarzący się z zimą. Nie bez powodu, ponieważ lodowiska otwarte są sezonowo. Obecnie w Trójmieście mamy trzy czynne ślizgawki pod dachem.

fot. my3miasto.pl
fot. my3miasto.pl

Hala Olivia – Gdańsk

W czasie ferii, do 2 lutego, lodowisko czynne jest codziennie od 10.30 do 20.30 (ostatnie wejście o 19:30). Po feriach ślizgawka jest dostępna tylko w weekendy, w tych samych godzinach. Bilet na godzinę jazdy kosztuje 11 zł, a jeśli nie mamy własnego sprzętu zapłacimy dodatkowo 7 zł za wypożyczenie łyżew.

Lodowisko Miejskie – Gdańsk

Na Placu Zebrań Ludowych, gdzie usytuowane jest Lodowisko Miejskie, również pojeździmy codziennie do 2 lutego. Ślizgawka działa w godzinach 11.30-21.30. Bilet normalny kosztuje 11 zł, a wypożyczenie łyżew 7zł. W odróżnieniu od Hali Olivii, Lodowisko Miejskie oferuje również bilety studenckie (10 zł) oraz ulgowe (7 zł).

Galeria Szperk – Gdynia

Centrum handlowe Galeria Szperk znajduje się na Pogórzu przy ul. Płk. Dąbka. Żeby pojeździć tu na łyżwach trzeba zrobić zakupy za minimum 10 zł w jednym ze sklepów, w terminie 18.01-16.02. Paragon jest jednocześnie biletem wstępu na lodowisko. Jedno wejście to 20 minut jazdy, Co ważne, łyżwy możemy wypożyczyć bez dodatkowych opłat. Wstęp codziennie od 9.30 do 20.30, a w niedzielę od 10.00 do 20.00.

WROTKOWISKO EL-WROT

żródło fot. wrotkowisko.com/gallery/index.php
żródło fot. wrotkowisko.com

Jeśli chcecie pojeździć na czymś pod dachem, ale lód budzi wasze obawy, to Wrotkowisko EL-WROT z pewnością was zainteresuje. Znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków 20, na gdańskim Przymorzu, nad sklepem Netto. Tor otwarty jest codziennie w godzinach 10:00-22:00. W ofercie są bilety, normalne i ulgowe, w cenie (w zależności od dnia tygodnia i pory dnia) od 6zł do 12zł. Wrotki można wypożyczyć za 6 zł, lub przyjść z własnymi. Uwaga, można jeździć też na rolkach.

FREEDOM SKATEPARK

fot. S. Recka
fot. S. Recka

Jeśli łyżwy lub wrotki nie dostarczają wam wystarczających emocji, powinniście odwiedzić FREEDOM SKATEPARK usytułowamy na ternie Stoczni Gdańskiej przy ul. Doki 1. Rampy, poręcze, bowl i cała masa innych przeszkód zadowoli każdego fana sportów ekstremalnych.

Obiekt wymaga pewnego doświadczenia, więc nie przewiduje się wypożyczania sprzętu. Trzeba przyjechać z własną deską, rolkami lub BMX’em. Park jest czynny w weekendy od 12:00 do 22:00, a wejście kosztuje 8 zł.

PARK TRAMPOLIN JUMPCITY

Trampoliny dają nam nieograniczone możliwości skakania bez względu na pogodę, a ponadto nie wymagają opanowanie umiejętności jazdy na żadnym sprzęcie sportowym. W JUMPCITY, oprócz ogromnej areny z trampolin, do dyspozycji jest też basen z gąbkami.

Obiekt mieści się w Gdyni przy ul. Tadeusza Wendy i jest czynny przez 7 dni w tygodniu od godziny 10.00 do 22.00. Skakać można tu już od 15 zł za 20 min lub od 10 zł z legitymacją szkolną albo studencką. W czasie ferii obowiązuje promocja dla uczniów i studentów: za 30 minut skakania zapłacimy 10 zł, a za godzinę 20 zł. 

 

Źródło fot. flickr.com/therapycatguardian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.