SPOKO – Ty lub Twoja firma też może pomóc najsłabszym (PARTNER)

20 Kwi

Pandemia koronawirusa dotyka coraz mocniej nie tylko małe rodzinne firmy czy duże przedsiębiorstwa, ale również, z całą niszczycielską mocą, podmioty ekonomii społecznej. Spółdzielnie socjalne, walcząc o przetrwanie, nie ustają we wspieraniu innych, którzy dzisiaj są pierwszej linii walki z chorobą. Teraz – kupując specjalnie przygotowane zestawy produktów w ramach projektu SPOKO – Społeczny Kosz – można wspomóc również te podmioty.

SPOKO – na pomoc dostawcom

Organizacje pozarządowe, wytwarzając produkty i dostarczając usługi, aktywizują osoby najsłabsze, potrzebujące pomocy, często wykluczone życiowo. Obostrzenia i zakazy dotyczące prowadzenia działalności w okresie pandemii, sprawiły, że wiele z nich straciło możliwość pozyskiwania środków na funkcjonowanie.

Pracownicy spółdzielni socjalnych czy podopieczni organizacji pozarządowych często nie mają możliwości pracy zdalnej, także ze względu na charakter ich działalności. Nie mają jak zarabiać, a codziennych wydatków i zobowiązań nie ubywa. W tym szczególnym czasie, gdy ze zdwojoną mocą staramy się wzajemnie sobie pomagać, nie możemy o tych instytucjach zapominać – mówi Tomasz Smorgowicz, Prezes Fundacji Rozwoju Osobistego HELISA, która zainicjowała pod koniec ubiegłego roku projekt SPOKO – Społeczny Kosz.

Projekt ma celu ma wsparcie trzeciego sektora i umożliwienie mu nawiązanie współpracy z biznesem. Dzieje się to poprzez wytwarzanie zestawów upominkowych, w których znajdują się starannie wyselekcjonowane produkty spożywcze oraz rękodzielnicze wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej. Tym razem – specjalnie przygotowane zestawy – mogą też kupić osoby prywatne.

Znając doskonale trudną sytuację, w której znaleźli się nasi dostawcy, poprosiliśmy ich o przejrzenie magazynów i z wybranych produktów stworzyliśmy dwa specjalne zestawy, na które złożyły się głównie pyszne i ekologiczne produkty spożywcze, np. konfitura z płatków róży, syrop z mniszka, naturalny sok jabłkowy, herbata z suszonej pokrzywy, suszone owoce. Szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej – www.jestesmyspoko.pl. Środki ze sprzedaży tych zestawów przekazane zostaną naszym dostawcom i mamy nadzieję, że choć trochę pomogą im w walce o przetrwanie – wyjaśnia Emilia Kałużna, koordynatorka projektu.

Choć same znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej, które pomaganie innym mają wpisane w swoje DNA, na miarę swoich możliwości wspierają tych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem: szyją maski, serwują darmowe posiłki, organizują zbiórki. Pomóżmy im dalej pomagać!

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być partnerem medialnym akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.