Trwają próby do spektaklu „Produkt” w Teatrze Gdynia Główna (FOTO)

5 Lut

5 i 6 lutego o godzinie 19:00 w Teatrze Gdynia Główna zaprezentowany zostanie spektakl „Produkt” w reżyserii Michała Rzepki. Odwiedziliśmy aktorów na próbie – sprawdźcie, jak wyglądają przygotowania do premiery! 

Spektakl powstał na podstawie powieści, której autorem jest Mark Ravenhill. Dzieło opowiada historię reżysera James’a, które usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały „Produkt”. James, smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego…

„PRODUKT” 

Reżyseria: Michał Rzepka

Obsada: Wojciech Jaworski, Zofia Nather

INFORMACJE O TWÓRCACH:

Michał Rzepka – reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Wystawiał w takich miejscach jak: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Teatr im. St. Jaracza w Olsztynie, Teatr Mały w Łodzi, Teatr Studyjny w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Maski” w Poznaniu, Teatr Stara Prochownia w Warszawie, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Łódzkie Spotkania Teatralne, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Klinika Lalek. Ostatnią jego sztuką było: Wyszedł z domu  wg dramatu Tadeusza Różewicza w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Wojciech Jaworski – aktor, reżyser. Współzałożyciel trójmiejskiej grupy A.TAK! Absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie oraz South Baltic Academy of Independent Theatre. Ukończył Wiedzę o Teatrze na uniwersytecie Gdańskim.  Występował m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Wybrzeże, w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie, Fundacji teatru BOTO oraz  w Teatrze w Oknie. Reżyser słuchowiska „Odysseus Geron” wyprodukowanego przez Radio Gdańsk W Teatrze Gdynia Główna można go zobaczyć w spektaklu „Epitafium dla władzy” inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego i w reżyserii Ewy Ignaczak.

Zofia Nather – aktorka, wokalistka. Rozpoczęła kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, skończyła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Od 2012 roku w Trójmieście, obecnie współpracuje z sopockim Teatrem BOTO, Teatrem Wybrzeże gdzie gra w spektaklach „Czarownice z Salem” oraz „Statku szaleńców”. W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklu JURI inspirowanym opowiadaniem Barbary Szafraniec w reżyserii Piotra Srebrowskiego.

Premierowe pokazy spektaklu odbędą się 5 i 6 lutego o godzinie 19.00. Kolejny pokaz zaplanowano na 5 marca. Bilety w cenie 25 i 35 zł do nabycia w kasie teatru (Plac Konstytucji 1, Gdynia) oraz za pośrednictwem strony internetowej www.teatrgdyniaglowna.pl. Rezerwacja: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634, 600 306 632 oraz e-mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.

Autorem zdjęć jest Karol Stańczak (Hura Events).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.