Jak spędzić weekend #wGdyni

2 Sie

Grawitacja to przeżytek? Najwyraźniej! Najbliższy weekend w Gdyni zapowiada się bowiem… odlotowo! Po czterech latach przerwy do Gdyni wraca Konkurs Lotów Red Bull. Basen Prezydenta opanują awiatorzy amatorzy. W Parku Kolibki widzów oczarują futrzaści zawodnicy, którzy również nie wiedzą, co to zasada powszechnego ciążenia. Łagodna aura zachęci do przebywania w plenerze: na koncertach, spacerach czy w roli kibica. W taki ciekawy weekend szkoda siedzieć w domu.

Konkurs Lotów Red Bull
Jak odlot, to na całego. 3 sierpnia nad plażą miejską będzie można zobaczyć efektowne podniebne show. Z kolei 4 sierpnia Molo Południowe opanują nietypowe konstrukcje latające, a w powietrze wzbiją się śmiali piloci. Wszystko za sprawą Konkursu Lotów Red Bull.

Niezwykłymi ewolucjami na niebie będzie można cieszyć się od 3 sierpnia. Zanim rozpoczną się konkursowe emocje, odbędzie się jeszcze zabawa na plaży miejskiej. Będzie tam mobilna scena Red Bull Music, z której popłynie muzyka na żywo. O godz. 18.00 wystąpi zespół The Dumplings, a później Natalia Nykiel. Pomiędzy koncertami fanów lotnictwa czeka prawdziwa uczta. Od godz. 19.15 nad plażą Śródmieście swoje umiejętności pokażą profesjonalni piloci.
Konkurs wystartuje 4 sierpnia o godz. 12.00 przy molo Południowym. To tam, na wodzie, stanie platforma startowa. A miłośnicy nadmorskiej awiacji będą skakać do Basenu Prezydenta. Rywalizacja potrwa do godz. 17.30.

Na starcie zawodów stanie 40 zespołów z całej Polski, a wśród nich także drużyny z Gdyni i Trójmiasta. Spełnią swoje marzenia o lataniu i poszybują na własnoręcznie wykonanych maszynach. Są wśród nich m.in. smoki, dinozaury, ptaki, owady, owoce czy przedmioty codziennego użytku. Kto wzbije się w powietrze, a kto z pluskiem wpadnie do wody? O tym
przekonamy się już w niedzielę.

Wyobraźnia dopisywała tegorocznym konstruktorom. Nad Basenem Prezydenta zobaczymy m.in. Ćmolot 1, MewoŚledź, Dodolot, Ważko-kopter, Odlotową Pszczółkę, Chłopaków z Wisły, Smoga Wawelskiego, Odlotową Plażę, BuBu Dinozaura, Latającą Kotwicę czy Lambojeta.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Rywalizację będzie można oglądać na żywo lub online na stronie www.redbullkonkurslotow.pl.

Latające Psy na Kolibkach
3-4 sierpnia w Parku Kolibki pod hasłem „Dla nich grawitacja nie istnieje” wystąpią „psi akrobaci”. Ich ewolucje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. Organizatorzy spodziewają się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz z zagranicy. Będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Dogfrisbee, które zostaną rozegrane na Włoszech cztery tygodnie później.

Zmagania czworonogów odbędą się w godz 9.00-17.00 w sobotę i w niedzielę. Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006.
Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:

Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.

ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.

Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.

Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.
Dla widzów wstęp jest bezpłatny. Można też przyjść z psami.

Mecz Arka Gdynia vs. Korona Kielce
2 sierpnia o godz. 18.00 Arkowców czeka kolejne spotkanie ligowe, czyli mecz z Koroną Kielce!
W ostatnim spotkaniu żółto-niebiescy pokazali ogromną ambicję oraz wiele ciekawych akcji, lecz niestety ze Szczecina wrócili bez punktów. Może mecz z kielecką Koroną przyniesie pierwsze punkty dla zespołu z Gdyni.

Spacery modernistyczne i szlakiem Legendy Morskiej
Legenda Morska zaprasza 3 sierpnia na bezpłatne spacery tematyczne pt. „Wakacje morskie Gdyni” w ramach projektu Legenda Morska Gdyni.
Start o godz. 10.00 sprzed Gdynia InfoBoksu (ul. Świętojańska 30).
Atrakcją spacerów będą quizy i zagadki morskie, opracowane na podstawie wątków historycznych Legendy Morskiej Gdyni, w tym Legendarni Kapitanowie, Legendarne Okręty, Legendarne Rejsy i Wyprawy.


Miasto Gdynia zaprasza na kolejną edycję letnich spacerów architektonicznych specjalnymi wariantami tras Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Spacery są bezpłatne, a poprowadzą je doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
3 sierpnia o godz. 14.00 start sprzed Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24).

W ramach tegorocznego cyklu zaplanowano osiem spacerów, dwoma specjalnie opracowanymi na ten sezon trasami Szlaku. Spacery pozwalają na „bliskie spotkania” z budynkami oraz ulicami, tworzącymi atrakcyjny i unikalny garnitur modernistycznej zabudowy Gdyni. Miasta przyrównywanego poprzez charakter i okres powstawania dominującej w Śródmieściu architektury m.in. do Tel Awiwu-Jaffy czy Asmary. Spacery zachęcają także do wzięcia udziału w cieszącym się ogromnym powodzeniem konkursie fotografii architektonicznej – Gdyński modernizm w obiektywie 2019. Wśród tegorocznych kategorii konkursu są m.in. Forma i Światło w Architekturze, Detal Modernizmu, Modernizm Grabówka oraz Kamiennej Góry.

W Maszynowni
Cykl warsztatów rodzinnych Maszynownia to oryginalne warsztaty projektowe dla dzieci w wieku: 6-12 lat wraz z opiekunem odbywające się w Muzeum Miasta Gdyni.
3 sierpnia od godz. 11.00 na jeden dzień rodziny zamienią się w rock’n’rollowe bandy! Podczas spotkania uczestnicy stworzą plakaty zespołów. Przy wykorzystaniu techniki kolażu i zdjęć, które będą wykonane na miejscu, powstaną postery, których nawet Bravo by się nie powstydziło. Należy zabrać ze sobą z domu elementy charakteryzacji.

Bilety: koszt udziału jednego uczestnika: 10 zł, jeśli w warsztatach uczestniczyć będzie rodzeństwo to bilet wstępu dla drugiego dziecka kosztować będzie 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny. Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Muzeum prosi o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37.

Kino Letnie na placu i w dzielnicach
Wieczory filmowe na Karwinach i na Dąbrowie to przede wszystkim sąsiedzkie spotkania. W piątki seanse odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 (ul. Chwaszczyńska 26).
Karwiny: 2.08 o godz. 21.00 – „Green Book”, reż. Peter Farrelly.
Wstęp wolny.

Na pl. Grunwaldzkim trwa druga edycja Kina Letniego telewizji Kino Polska. W piątki o godz. 21.00 można zobaczyć polskie przeboje filmowe: 2.08 – „Hydrozagadka”, reż. Andrzej Kondratiuk.
Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.