Sopot zaświecił platynowym blaskiem. SuperHit Festiwal rozpoczęty (FOTO)

30 Maj

Pierwszego dnia Sopot SuperHit Festiwalu scena mieniła się wszystkimi odcieniami platyny – zgromadzona w Operze Leśnej publiczność miała okazję usłyszeć i zobaczyć artystów, których płyty sprzedawane w 2014 rok uzyskały status co najmniej status platynowych. W koncercie wystąpili: Hey, Donatan i Cleo, Rafał Brzozowski, Sylwia Grzeszczak, Mela Koteluk, Enej, Lemon, Piersi, Artur Rojek, Dawid Kwiatkowski oraz Dawid Podsiadło. Zobaczcie, jak było! 

Formuła nowego festiwalu uwzględniała wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radiu, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie i na urządzeniach mobilnych. W sobotę (30.05) i w niedzielę (31.05) odbędą się kolejne koncerty.

Drugi dzień Festiwalu otworzy koncert „Boso na szczyt”, czyli jubileusz 10-lecia zespołu Zakopower. Usłyszymy w nim największe przeboje zespołu, któremu od początku przewodzi Sebastian Karpiel–Bułecka, charyzmatyczny wokalista, wrażliwy muzyk i góral z krwi i kości. Rockowe ciało i folkowa dusza to ich znak rozpoznawczy, podobnie jak niebanalny muzyczny klimat, który od lat przynosi im sukcesy i uwielbienie fanów.

„Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” to drugi koncert tego wieczoru, który zgromadzi na jednej scenie artystów, których przeboje w 2014 roku były najczęściej emitowane przez rozgłośnie radiowe w Polsce. Listę najczęściej granych, wyłącznie polskich przebojów opracował dla ZPAVu (Związek Producentów Audio-Video), partnera tegorocznej edycji festiwalu – BMAT (firma zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych. W koncercie „Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM” wystąpią: Bednarek, LemON, Liber i Natalia Szroeder, Margaret, Kasia Popowska, Ania Wyszkoni, Bracia, Mrozu, Grzegorz Hyży, Mesajah, Maciej Maleńczuk i Psychodancing oraz Najlepszy Przekaz W Mieście. Koncerty drugiego dnia festiwalu poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Popielewicz i Darek Maciborek. Drugi dzień Festiwalu zakończy muzyczne spotkanie z zespołem Bajm i jego wyjątkową liderką – Beata Kozidrak.

Ostatni dzień wydarzenia SuperHit Festiwal to wielka kabaretowa prywatka w Operze Leśnej. Zapowiada się wieczór pełen humoru, muzyki i najlepszych pokazów tanecznych, dzięki któremu nawet najbardziej oporni przypomną sobie, czym były „tamte prywatki, niezapomniane”. Jak się bawicie? Gdzie się bawicie? I – z kim się bawicie? Na te pytania odpowiedzą we wstrząśniętych i niezmieszanych premierowych skeczach i monologach gwiazdy kabaretowej sceny: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, Kabaret Neo-Nówka i Zespół Żarówki, Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, Kabaret Smile, Wojciech Gąssowski, Andrzej Grabowski, Kabaret Młodych Panów, Andrzej Poniedzielski, Impro Skład i inni. Po raz pierwszy, w trakcie trzeciego dnia festiwalu SuperHit, na kabaretowej scenie pojawi się Maciej Maleńczuk. Czterogodzinny maraton pierwszej edycji „Sopockiego Hitu Kabaretowego” poprowadzi wyjątkowy duet: Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk. Dzieli ich wiele, łączy miłość do motocykli. Ona – zawsze młoda, piękna i piekielnie puentująca. On – były brunet, konferansjer i… rolnik.

>>ZOBACZ TAKŻE: GALA KSW 31 W ERGO ARENIE (WIDEO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.