Sopot. Jasna Strona Nocy

28 Lip

Sopot. Jasna Strona Nocy to akcja zainicjowana tego lata przez Miasto Sopot. Przedsięwzięcie ma na celu niesienie pomocy osobom poszukującym wsparcia lub poszkodowanym w wyniku nadużyć substancji psychoaktywnych.

Do końca wakacji w dolnym tarasie Sopotu grupa doświadczonych psychoterapeutów uzależnień pełni mobilne dyżury w mieście, a także dyżury stacjonarne przy Teatrze Atelier w pomieszczeniu siedziby WOPR. Zespół działa w każdy piątek i w sobotę w godzinach 22:00–3:00. Skontaktować się z terapeutami można również pod numerem telefonu 506 564 879.

Zapewniana jest pełna anonimowość. Oprócz pomocy uzyskanej na miejscu, wskazywane są również ośrodki do długoterminowej psychoterapii. Akcja wsparta jest warsztatami artystycznymi i ruchowymi dla młodzieży i rodzin z dziećmi oraz koncertami trójmiejskich muzyków.

We wtorek 31 lipca zagrają duety:

Kuba Zwolan i Luki Tymanski (The Fruitcakes)
Kuba Zwolan i Luki Tymański to dwóch muzyków z 3miasta, znanych głównie z zespołu The Fruitcakes. Grają ze sobą od ośmiu lat nie tylko w klubach, ale również na ulicach Gdańska, Hamburga i Düsseldorfu. Ich repertuar oparty jest na gitarach akustycznych i harmoniach wokalnych w stylu takich grup muzycznych, jak Everly Brothers oraz Simon i Garfunkel.

Grzesław & Marta (Kobiety)
Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności zespół nagrał jeszcze cztery albumy, zagrał niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Występował m.in. we Francji, Niemczech, Holandii oraz na najważniejszych polskich festiwalach związanych z muzyką niezależną. Kobiety były nominowane do Paszportów Polityki 2007 w kategorii muzyka popularna. Płyta „Mutanty” została uznana za najlepszą polską płytę roku 2011 według miesięcznika Machina. „Podarte sukienki” uznane za najlepszy utwór roku roku 2015 niezależnej nagrody muzycznej Doki. Ich muzykę nazywa się „avant- popem”, „alternatywnym rockiem z 3miasta”, „udaną próbą przeniknięcia muzyki alternatywnej na grunt popularny”. Najwyraźniej Kobiety nie podlegają konwencji i wymykają się schematom.

LLovage (Olo Walicki i Jacek Prościński)
LLovage jest nie tylko afrodyzjakiem, zielonolistnym i aromatycznym kłączem – LLovage to eksplozja dźwięku i energii nowo powstałej grupy. Fascynacja życiem, ekspresja i radość stały się wyrazem muzyki duetu – kontrabasisty Ola Walickiego i perkusisty Jacka Prościńskiego. Także ich spotkanie było niezwykle romantyczne – od pierwszego wejrzenia wyznali sobie LLovage! Znani z alternatywnych projektów muzycy – Olo i jego Kaszebe, Jacek i grupa Lasy – pokusili się o niekonwencjonalną formułę duetu dwóch akustycznych instrumentów kojarzonych z jazzem. Wzbogacili ją o szczyptę elektroniki i samplerów. Otrzymali w zamian zaczyn do nowoczesnej produkcji live, jednocześnie zachowując możliwość wykonywania klasycznych partii kontrabasu i akustycznej perkusji. Przygotowując starannie proporcje – tak, jak w przypadku mieszanki ziół – muzycy otrzymali ożywczą i uzdrawiającą esencję o nazwie LLovage.

Po występach w muszli organizatorzy zapraszają na spektakl uliczny „Czerwony kapturek w gotik stajlu” – godz. 21:15 przy fontannie na Skwerze Kuracyjnym.

MOLO W SOPOCIE
muszla i place przed fontanną
31 lipca (wtorek)
godz. 18:00
wstęp wolny

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.