Na skrzydłach marzeń (PATRONAT)(RELACJA)

26 Lis

„Serce człowieka jest jak ptak zamknięty w klatce. Kiedy tańczysz, serce śpiewa jak ptak, który pragnie stopić się w jedno z Bogiem” – ten cytat pochodzący z książki Erica Emmanuela Schmitta zatytułowanej Pan Ibrahim i kwiaty Koranu to kwintesencja słów Moniki Zaniewicz, gościa spotkania z cyklu Na skrzydłach marzeń, które odbyło się 19 listopada w Strefie Inspiracji w Gdańsku–Wrzeszczu.

Autorki projektu Anna Kunicka i Patrycja Brendler tradycyjnie zaprosiły panie do kameralnego wnętrza gdańskiej Strefy Inspiracji. Bohaterką spotkania była Monika Zaniewicz – tancerka koryfej w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, nauczycielka baletu i high heels sexy dance w szkole tańca Artistic. Laureatka wielu konkursów tanecznych w tym 3 miejsca w kategorii tańca nowoczesnego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego a także VIII Międzynarodowego Konkursu Baletowego „Złote Pointy 2015”; stypendystka dyrektora Warszawskiego Teatru Tańca Aleksandry Dziurosz, które zdobyła podczas VIII Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Bytomiu. Swój talent wielokrotnie prezentowała szerokiej publiczności podczas Eurovision Dance Contest oraz programu Mam Talent, gdzie w półfinale tańczyła do muzyki na żywo.  

Panie, które wzięły udział w spotkaniu usłyszały historię o tym ile poświęcenia, pracy, zaangażowania oraz miłości do tańca potrzeba, aby przejść drogę od 9 letniej adeptki szkoły baletowej do wiodących ról na deskach teatru. Jak ważna jest samodzielna praca, dyscyplina ale także, a może przede wszystkim ile radości, spełnienia i satysfakcji dają owacje widzów.
Na zakończenie artystka przygotowała krótką choreografię do piosenki Edith Piaf, w której uczestniczki spotkania mogły wyeksponować swoją kobiecość, sensualność i wdzięk. Towarzyszyły temu piękne uśmiechy, radość i moc endorfin.

Na kolejne spotkanie, podczas którego porozmawiamy z lekarką o kobiecych hormonach, zapraszamy w styczniu 2020 – informują organizatorki.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.