SISMS – informacje o niebezpieczeństwie „Blisko” ciebie

13 Sie

Od 2014 w Gdańsku działa Samorządowy Informator SMS. System umożliwia odpowiednim służbom szybką komunikację z mieszkańcami. Dzięki informacjom wysyłanym przez poszczególne jednostki, zarejestrowane w systemie osoby mogą przygotować się na rozmaite niebezpieczne sytuacje i uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Dedykowana systemowi aplikacja Blisko sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle proste i wygodne.

Tego lata, prognozy pogody pełne są ostrzeżeń o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych, takich jak upały, burze czy porywiste wiatry. Warto śledzić zapowiedzi meteorologów, aby odpowiednio przygotować się na takie okoliczności. Niestety coraz częściej mamy odczynienia z anomaliami pogodowymi, których nie da się przewidzieć z dużym wyprzedzeniem. Niektóre, takie jak ulewa, która przeszła nad Gdańskiem 1 sierpnia, są wynikiem nieoczekiwanych i nagłych procesów fizycznych. Co zrobić, aby informacje o takich sytuacjach dotarły do nas jak najszybciej? Służby, które dysponują najbardziej aktualnymi informacjami, mają możliwość komunikowania się z mieszkańcami za pomocą SISMS. Każdy, kto chce czuć się bezpieczniej, powinien skorzystać z możliwości dostępu do tych informacji i zarejestrować się do systemu.

Samorządowy system informator sms

Główną funkcją systemu jest przekazywanie mieszkańcom ważnych powiadomień. Mogą to być zarówno ostrzeżenia pogodowe, o takich zjawiskach jak wichury, ulewy czy śnieżyce, ale też informacje o awariach, utrudnieniach w ruchu, czy komunikaty o z złym stanie powietrza. Dostępny jest też Child Alert, który służy do poszukiwania zagubionych dzieci. – Tak naprawdę za pomocą systemu można rozesłać dowolną wiadomość. Zależy nam jednak, by kanał ten służył przede wszystkim w sytuacjach alarmowych. Żeby użytkownik wiedział, że nadchodzącego komunikatu nie powinien zignorować – mówi Joanna Pińska, zastępca dyrektora WBiZK. Komunikaty docierają do adresatów błyskawicznie, a system korzysta ze specjalnych, priorytetowych kanałów, które nie są narażone na problemy związane z przeciążeniem nadajników.

Sms, e-mail lub aplikacja

Powiadomienia o różnych zdarzeniach mogą docierać do odbiorców na trzy sposoby: Najprostszą, formą jest powiadamianie smsem. Przesyłane tą drogą wiadomości mogą zawierać maksymalnie 160 znaków. Możliwe jest też otrzymywanie informacji za pośrednictwem poczty e-mail. Ten sposób pozwala na przekazywanie najobszerniejszych komunikatów, ponieważ umożliwia dołączenie do wiadomości dodatkowych plików w formacie jpg lub pdf. Mogą to być np. ulotki, mapy, infografiki itp. Niezwykle wygodną metodą jest korzystanie ze specjalnie dedykowanej do tego systemu, przeznaczonej na urządzenia mobilne aplikacji Blisko. To w pełni darmowa, nowoczesna wersja komunikatora SISMS, która dostępna jest na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

Jak korzystać z systemu SISMS?

Wejdź na stronę: www.sisms.pl/zostan-uzytkownikiem.

Wpisz w wyszukiwarce swoja miejscowość.

Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości drogą mailową, zarejestruj się przez formularz on-line.

Dostępna jest również możliwość otrzymywania wiadomości sms – pamiętaj jednak, że są one krótkie i zawierają minimum informacji.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które cię interesują.

W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Trzeba podkreślić, że osoby zarejestrowane w systemie otrzymują wiadomości nie ponosząc żadnych opłat. Pobranie aplikacji „Blisko”, jak i korzystanie z niej jest również darmowe. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. To samo dotyczy otrzymywania informacji na skrzynkę mailową. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie jednego smsa, który wynosi tyle, ile standardowy sms u operatora z którego sieci korzystamy. Każdy mieszkaniec może w dowolnej chwili wyrejestrować się z systemu ponownie wysyłając sms.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.