Ruszył „Gdyński Biznesplan”

2 Sty

Startuje 16. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Tym razem Miasto Gdynia zaprasza do udziału tylko studentów. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2018 r. formularza dostępnego na stronie: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do kolejnego etapu, będą mogli wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in.:

– Jak skonstruować dobry biznesplan;
– Jak zbadać rynek;
– Jak szacować budżet;
– Jak promować swoją firmę, produkty i usługi;
– Jak dobrze prezentować biznesowe pomysły;
– Na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę.

Zwieńczeniem tego etapu będzie złożenie gotowych biznesplanów. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury.

W konkursie „Gdyński Biznesplan” mogą wziąć udział studenci wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np. wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc – mówi Katarzyna Gruszecka- Spychała wiceprezydent Gdyni.

„Gdyński Biznesplan” organizowany jest przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.

Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thompson Reuters oraz RADMOR.

Konkurs można śledzić na Facebooku: www.facebook.com/gdynskibiznesplan/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.