Rusza rekrutacja do programów EkstraFAN i EkstraFAN Ladies

5 Lut

Rozpoczęły się nabory do dziesiątej edycji EkstraFAN i siódmej edycji EkstraFAN Ladies. Przed uczestnikami i uczestniczkami trzy miesiące intensywnej pracy pod okiem wykwalifikowanych trójmiejskich trenerów oraz ekspertów z zakresu żywienia i zdrowia. Celem projektu jest redukcja masy ciała oraz poprawa samopoczucia i wyników badań.

Ekstra FAN to bezpłatny projekt sportowo-zdrowotny organizowany przez Stadion Energa Gdański Gdański Ośrodek Zdrowia. Inicjatywa dedykowanajest osobom w wieku 35-60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 29. To jednak nie jedyne kryterium – równie ważna jest chęć zmiany dotychczasowego stylu życia na zdrowszy. Uczestnicy podejmują wyzwanie polegające na dążeniu do redukcji masy ciała o 10 procent. Cały proces odbywa się pod okiem trójmiejskich trenerów oraz ekspertów z zakresu żywienia i zdrowia. Od razu po zakończeniu projektu u każdego uczestnika sprawdzona zostaje skala oraz efektywność zmian, natomiast ostatnie badania odbywają się aż rok później. Wszystko po to, aby móc wyciągnąć wnioski i pochwalić się sukcesami.

Ideą projektu jest nie tylko zmniejszenie masy ciała uczestników, ale również wypracowywanie nawyków prozdrowotnych, zarówno w zakresie edukacyjnym, jak i sportowym. Chcemy wyposażyć uczestników w wiedzę, która pozwoli im w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie – mówi Anna Cieplińska, Koordynator projektów z ramienia Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia.

Do 20 lutego trwają nabory do okrągłej, dziesiątej edycji programu dla mężczyzn i siódmej dla kobiet. Treningi będą odbywały się na trójmiejskich obiektach sportowych regularnie, dwa razy w tygodniu, przez trzy miesiące.

Promocja aktywnego, zdrowego stylu życia to misja, którą od lat realizujemy na Stadionie Energa Gdańsk. EkstraFAN to jedna z naszych najpopularniejszych inicjatyw: każdego roku otrzymujemy setki zgłoszeń – mówi Judyta Michlińska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR obiektu.  – Zależy nam, żeby zdrowe nawyki, które uczestnicy wprowadzą w swoje życie, zostały z nimi jak najdłużej,dlatego ważnym aspektem programu jest integracja i wzajemna motywacja grupy.

Cieszymy się z dalszej możliwości współtworzenia projektów EKSTRA Fan i EKSTRA Fan Ladies. Będzie to kolejny rok naszego zaangażowania w poprawę zdrowia i kondycji fizycznej ich uczestników, a tym samym mieszkańców Trójmiasta. Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies idealnie wpasowują się w projekt „Po zdrowie do ERGO ARENY” obejmujący m.in. cotygodniowe, nieodpłatne treningi biegowe czy „Aktywne Niedziele” – dodaje Patrycja Tarnowska, Manager ds. Projektów Społecznych w ERGO ARENIE.

W zeszłym roku do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 650 osób, a zakwalifikowało 120. Wyniki nie pozostawiają złudzeń: każdy uczestnik stracił średnio 6 kilogramów wagi i 7 cm w pasie.

Zgłoszenia ExtraFAN: TUTAJ.
Zgłoszenia ExtraFAN Ladies: TUTAJ.

Partnerem wspierającym projekt jest ERGO ARENA oraz kluby sportowe: Lechia Gdańsk, Trefl Gdańsk, Trefl Sopot oraz Torus Wybrzeże Gdańsk.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.