Royal Opera House na żywo: „Łucja z Lammermooru” (KONKURS)

24 Kwi

25 kwietnia o 20:15 Multikino i British Council zapraszają na transmisję live opery „Łucja z Lammermooru” z Royal Opera House z Londynu. Mamy dla Was bilety! 

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden. Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień czy Aleksandra Kurzak.

25 kwietnia z Royal Opera House na żywo transmitowana będzie opera „Łucja z Lammermooru”. Rolę delikatnej Łucji, tytułowej bohaterki opery Donizettiego na deskach Opery Królewskiej, kreuje Diana Damrau. Postać jej ukochanego Edgara gra Charles Castronovo. W obsadzie znalazł się również baryton Ludovic Tezier, wcielający się w rolę brata tyranizującego Łucję, aby dzięki jej zaaranżowanemu małżeństwu podtrzymać świetność rodu. Łucja podstępem rozdzielona z ukochanym i wydana za mąż za innego popada jednak w obłęd i popełnia zbrodnię…

„Łucja z Lammermooru” (Gaetano Donizetti)

Realizatorzy:
Dyrygent – Daniel Oren
Reżyseria – Katie Mitchell

Obsada:
Diana Damrau jako Łucja Ashton
Charles Castronovo jako Edgar Ravenswood
Ludovic Tezier jako Lord Henryk (Enirico) Ashton
Kwangchul Youn jako Rajmund, opiekun Łucji
Taylor Stayton jako Artur Bucklaw
Peter Hoare jako Norman
Chór i Orkiestra Opery Królewskiej

Czas trwania: ok. 2 godziny 56 minut (w tym 1 przerwa ok. 35 minut).

Napisy: angielskie.

Retransmisja odbędzie się w następujących kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze. Bilety do nabycia w kasach kin oraz na www.multikino.pl.

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz opery w Multikinie!

Gdzie i w jakim czasie rozgrywa się akcja powieści, na podstawie której powstała opera „Łucja z Lammermooru”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (25 kwietnia) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – ŁUCJA Z LAMMERMOORU. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 25 kwietnia, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety do trójmiejskich, wyznaczonych przez sponsora kin sieci Multikino.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.