Rowerowe ECC. Gdańszczanie walczą o zwycięstwo!

21 Maj

Europejskie miasta wkraczają na ostatnią prostą w rowerowej rywalizacji. Gdańsk wyprzedza turecki Izmir o blisko 40 tys. km. Mobilizacja mieszkańców nie może zmaleć, aby Gdańsk obronił prestiżowy tytuł najbardziej rowerowego miasta na Starym Kontynencie.

Najwięcej aktywnych uczestników, czyli mieszkańców, którzy poruszając się na rowerach, rejestrują pokonane przez siebie kilometry, jest w Gdańsku. Natomiast najwięcej przejechanych kilometrów na tysiąc mieszkańców jest w litewskich Telszach. W tej kategorii Gdańsk jest na drugim miejscu, jednak sukcesywnie zmniejsza dystans dzielący go od lidera. Wyniki Europejskiej Rowerowej Rywalizacji Miast na bieżąco śledzić można na stronie www.cyclingchallenge.eu.

Drużyny poszczególnych miast biorących udział w rywalizacji dzielą się na grupy. Kilometry dla Gdańska kręci 130 gdańskich firm, 36 dzielnic, 25 gimnazjów i 15 uczelni. Najwięcej kilometrów wykręcili pracownicy Grupy Kapitałowej LOTOS. Z kolei liczące 600 uczniów Gimnazjum nr 48 z Jasienia pod względem liczby kilometrów pokonało już Politechnikę Gdańską. Zacięta walka toczy się między dzielnicami: Chełm, Ujeścisko-Łostowice oraz Jasień.

Rywalizacja trwa do 31 maja. Nadal można się rejestrować, aby pomóc Gdańskowi obronić tytuł. Warto jeździć na rowerze i rejestrować wszystkie przejazdy (do pracy, na zakupy, rekreacyjne).

Jak wziąć udział?
– zarejestruj się na stronie www.cyclingchallenge.eu/pl,
– pobierz darmową aplikację na smartfon „NAVIKI” (rejestracja możliwa również przez aplikację),
– wybierz drużynę – „Gdańsk” oraz grupę – nazwę firmy, uczelnię, gimnazjum lub dzielnicę.

Jeśli nie korzystasz ze smartfona możesz rejestrować pokonane na rowerze dystanse bezpośrednio na stronie internetowej www.cyclingchallenge.eu/pl. Także na tej stronie można na bieżąco śledzić wyniki.

Źródłem informacji, wzajemnego dopingu i dzielenia się wrażeniami jest grupa facebook’owa „Kręć kilometry dla Gdańska – European Cycling Challenge”. Dla najbardziej aktywnych uczestników Miasto Gdańsk przygotowało nagrody, m.in. pamiątkowe koszulki rowerowe dla każdego, kto pokona 1000 km.

Więcej informacji o Europejskiej Rywalizacji Miast w Gdańsku
www.rowerowygdansk.pl
FB: Kręć kilometry dla Gdańska – European Cycling Challenge
e-mail: ecc@gdansk.gda.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.