Recykl – akcja charytatywna (PATRONAT)

20 Mar

Akcja charytatywna Recykl rozkręca się. Z każdym dniem przybywa osób, mediów i partnerów zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w tym projekcie. W czym tkwi fenomen Recyklu? A w tym, że jest to projekt skierowany zarówno do ludzi kochających sztukę, jak i dla przedsiębiorców. Trzecia gałąź Recyklu to działania zero waste, które są coraz bardziej obecne zarówno w branży artystycznej, jak i biznesowej. Akcje charytatywne stały się środkiem wzmacniania wizerunku liderów rynkowych. CSR jest wpisany na stałe w agendy międzynarodowych korporacji. Trend przeszedł również na start-upy, biznesy lokalne, firmy rodzinne. Niemal każdy z nas oddaje 1% podatku, aby pomagać.

Jak działa akcja Recykl?
Zasady działania projektu są proste. Potrzebujemy papieru z niszczarki (dużo papieru), potrzebujemy artystów (tych już wybraliśmy, teraz potrzebujemy ich rąk i chęci do tworzenia) oraz nieustraszonego przewoźnika, który udźwignie całą masę papieru z niszczarki i przetransportuje go do pracowni naszych artystów – opowiadają organizatorzy.

W siedzibach sponsorów akcji postawione zostaną specjalne pojemniki z plexi, w których będą składowane odpadki papierowe z niszczarek. Pojemniki będą tak zaprojektowane, aby stanowiły obiekt promocyjny sam w sobie, będą nosiły walor wizualny. Wszystkie materiały graficzne, które promują wizerunkowo akcję Recykl zostały wykonane przez gdańską graficzkę – Natalię Dębicką.

Ścinki z niszczarek będą transportowane do siedzib artystów, gdzie będą oni zamieniali je w obiekty sztuki. Każdy z projektów artystycznych jest inny, łączy je materiał produkcji – papier.

Kto skorzysta z Recyklu?
– Naszym podstawowym i najważniejszym beneficjentem jest gdańska Fundacja Korczaka. Tam na naszą pomoc czekają podopieczni fundacji – dzieci obarczone ciężkimi chorobami, które zostały bez opieki rodzicielskiej. Fundacja Korczaka zapewnia im dom zastępczy, opiekuje się nimi, walczy o ich zdrowie i życie. Ich zaangażowanie i chęć pomocy jest ogromna, dlatego tym bardziej jest nam miło ich wspierać. Dzieci potrzebują leków, sprzętu medycznego, terapii. Możemy im to dać, jeśli przyłączymy się do Recyklu. Drugim beneficjentem jest nasze środowisko naturalne. Recykl jest zero waste, czyli nie marnuje. Stwarzamy obiekty sztuki z makulatury, dajemy im drugie życie, a co więcej sprawiamy, że wartość makulatury rośnie kilkudziesięciokrotnie. Trzecim beneficjentem są uczestnicy akcji, którzy dzięki działaniom charytatywnym wzmacniają swój wizerunek na rynku i promują się w mediach – informują organizatorzy.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy akcji zapraszają do kontaktu na mail: recykl@tarifa.pl. Znajdziecie ich również na FB

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.