Przedsiębiorcze Pomorskie

1 Lis

Trwają przygotowania do dziewiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się w dniach 14-20 listopada. W zeszłym roku Polska okazała się rekordzistą ŚTP organizując największą liczbę wydarzeń ze wszystkich 163 krajów biorących udział w projekcie. Tylko w województwie pomorskim odbyło się ponad 110 spotkań i konferencji biznesowych, w których udział wzięło aż 4,5 tysiąca osób.

„Przedsiębiorczość jest dobra” pod takim hasłem w dniach 14-20 listopada odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Partnerzy, którzy chcieliby dołączyć do akcji i zorganizować wydarzenie promujące biznes w swoim mieście, już teraz mogą rejestrować się na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Zgłaszać mogą się organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości – nie tylko społecznej, która jest tematem przewodnim kampanii zapowiadającej 9. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. Aby zostać partnerem, wystarczy zarejestrować i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie. Mogą to być szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Po raz pierwszy partnerzy będą mogli rejestrować nie tylko bezpłatne, ale też płatne wydarzenia.

Przygotowania do ŚTP w poszczególnych województwach nadzorują regionalni koordynatorzy, czyli instytucje (np. urzędy marszałkowskie) i podmioty prywatne (np. parki technologiczne), którzy odpowiadają za współpracę z partnerami. Ich pełną listę można znaleźć na stronie projektu.

Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie pomorskim jest Agencja Rozwoju Pomorza. Wszystkich informacji udziela Łukasz Rokicki: lukasz.rokicki@arp.gda.pl.

Lista wydarzeń dostępna jest na www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl oraz na www.facebook.com/GEW.Poland
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku. Pomysłodawcami są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja MakeYour Mark.
Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

W zeszłym roku Polska okazała się rekordzistą ŚTP organizując największą liczbę wydarzeń ze wszystkich 163 krajów biorących udział w projekcie. W ciągu tygodnia przedsiębiorczości 2900 partnerów zorganizowało wydarzenia, w których udział wzięło w sumie 95 tysięcy uczestników.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.