Projekt Globtrotter Bus z Trójmiasta

11 Wrz

6 studentów, stary Mercedes, tysiące kilometrów, niezliczone przygody, niezapomniane imprezy – tak właśnie można przedstawić projekt Globtrotter Bus z Trójmiasta.

Pomysł pojawił się na początku 2011 roku, kiedy to rozpoczęliśmy długie poszukiwania odpowiedniego auta. Założenia były dwa: stary niezawodny pojazd oraz jak najwięcej miejsc do spania. – mówi Marek, jeden z członków ekipy – Postawiliśmy na Mercedesa T1, tzw. Kaczkę, która przez poprzednich właścicieli została przerobiona na kampera. Bus wymagał jednak napraw blacharskich, które wspólnymi siłami przeprowadziliśmy. Remont zakończył się pod koniec sierpnia 2011 roku, a potem ruszyliśmy.
fota1
Podczas pierwszej wyprawy dotarli do środkowej Francji. Pojazd spisał się znakomicie, dlatego na następny rok zaplanowali wyprawę jeszcze dalej na Zachód. – W zeszłym roku przejechaliśmy ponad 9,5 tysiąca kilometrów. – opowiada Dominika – Celem był Gibraltar, który osiągnęliśmy, ale nie bez problemów. Na samym początku Hiszpanii wybito nam szybę w busie i nas okradziono. Jednakże ta niemiła historia nie przekreśliła ich planów. Ruszyli dalej i wrócili do Polski po 23 dniach niesamowitej podróży.
fota2

W tym roku ruszają na Bałkany.  BalkansTrip2013 wystartowała już 14 września, w sobotę.  Do ich mapy podróży będą mogli dodać 11 nowych państw.

Po więcej informacji o projekcie oraz masę zdjęć zapraszamy na nasz fanpage: https://www.facebook.com/globtrotter.bus . Let’s travel the world!

bus

Nasz portal ma przyjemność być patronem medialnym wyprawy. Życzymy udanej podróży i wspaniałych wrażeń!

naklejka mala_7_logo_fb2

Pozdrowienia ze Słowenii

slowenia

4 Replies to “Projekt Globtrotter Bus z Trójmiasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.