Premiera Marii Stuart w Wybrzeżu

23 Wrz

W najbliższy piątek, o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się premiera MARII STUART Friedricha Schillera w reżyserii Adama Nalepy. Spektakl zainauguruje sezon artystyczny 2014/2015 w Teatrze Wybrzeże. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach Tygodnia Brytyjskiego organizowanego przez Teatr Szekspirowski. 

Dwie wielkie królowe – uwięziona Maria Stuart i panująca Elżbieta I. A także dwie wspaniałe aktorki – Dorota Kolak i Katarzyna Figura. Jeden reżyser – niezwykle ceniony przez publiczność i krytykę teatralną Adam Nalepa. Słabość i siła. Romantyzm i pragmatyzm. Męskość i kobiecość. Pragnienie i spełnienie. Przepych i pustka. Wolność i niewola. Cynizm i honor. Namiętność i polityka. Władza i rewolucja. Życie i śmierć. Życie i teatr. Historia i współczesność. Wiek XVI i wiek XXI. Wielka Brytania i Polska. Kiedyś i dzisiaj. Tam i tutaj. Oni i my. MARIA STUART w Teatrze Wybrzeże!

Friedrich Schiller – MARIA STUART
Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Adam Nalepa
Dramaturg: Jakub Roszkowski
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Muzyka: Stefan Wesołowski
Asystent reżysera: Justyna Bartoszewicz
Inspicjent: Jerzy Kosiła
Sufler: Joanna Januszewska

W spektaklu występują: Justyna Bartoszewicz (Hanna Kennedy), Katarzyna Figura (Elżbieta Tudor, królowa Anglii), Dorota Kolak (Maria Stuart, królowa Szkocji), Marzena Nieczuja-Urbańska (Melvil), Mirosław Baka (Robert Dudley, hrabia Leicester), Krzysztof Matuszewski (Amias Paulet), Robert Ninkiewicz (William Davison), Zbigniew Olszewski (George Talbot, hrabia Shrewsbury), Cezary Rybiński (Wilhelm Cecil, baron Burleigh), Jarosław Tyrański (Hrabia Pomponne de Bellievre), Piotr Witkowski (Mortimer Paulet).

Premiera odbędzie się 26 września 2014 roku na Dużej Scenie. Pokaz przedpremierowy: 25 września. Kolejne spektakle: 9, 11 i 12 października. Bilety do nabycia w kasach teatru oraz za pośrednictwem strony internetowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.